Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2019

1
Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2019
Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2019

Tarımsal anlamda gerekli olan ekipman ve araç temini konusunda yeterli bütçeye sahip olmayan kişiler, sermaye gereksinimlerini banka kredileri ile rahat bir şekilde karşılayabiliyorlar. Ziraat Bankası, tarımsal üretimin artması konusunda çitçilerin yanında olduğunu göstermek amacı ile 2019 yılında da traktör kredisi vermeye devam ediyor. Hem 0 km hem de ikinci el traktörler için kredi veren Ziraat Bankası, bu konuda belirli şartlar aramaktadır. Satın alınacak traktörün %75 ücreti kadar kredi veren banka, çiftçilerin 0 km ya da ikinci el traktör alımı için %25’lik bir peşinat ödemelerini talep etmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Alma Şartları

  • Başta Ziraat Bankası olmak üzere hangi bankadan traktör kredisi başvurusunda bulunursanız bulunun sizlerden ÇKS belgesi talep edilecektir.
  • Çiftçiler, kredi başvurusunda bulunacakları zaman sicillerinin temiz, kredi notlarının ideal seviyede olmalarında dikkat etmelidirler.
  • Ziraat Bankası traktör kredisi başvurusunda bulunacak kişilerin herhangi bir şekilde vergi borcu olmamalı, verecekleri adresin banka tarafından doğru bir şekilde teyit edilmesi gerekiyor.
  • Ziraat Bankası, traktör kredisinin verilmesi durumunda teminat olarak satın alınacak traktöre ipotek koymaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi İçin Gerekli Bilgiler

Ziraat Bankası, çiftçilerden ilk olarak Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi talep etmektedir. Bununla beraber Kimlik, son 3 aya ait gelir ve bilanço tablosu, tarımsal işletme kapsam belgeleri talep etmektedir. Artı olarak tüzel kişilerden vergi numarası, oda kayıt belgeleri, ticaret sicil gazetesi de talep edilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere sunulan traktör kredisi için aylık %0,50 oranında, yıllık ise %6 oranında bir faiz oranı uygulanmaktadır. Örnek bir tablo ile faiz hesaplaması yapacak olursak;

  • 50,000 TL tutarında 60 ay vadeli kredi çeken bir çiftçi, yılda 1 ödeme seçeceği kullanırsa toplamda 65,000 TL geri ödeme yapmaktadır.
  • 40,000 TL tutarında 60 ay vadeli kredi çeken bir çiftçi, yılda 1 ödeme seçeneğinden yararlanmak istemesi durumunda 10,400 TL tutarında bir taksit ödemektedir.
  • 30,000 TL tutarında 12 aylık bir kredi çeken çiftçi, 12 ay sonucunda toplamda 39,000 TL geri ödeme yapmaktadır.

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]