Ziraat Bankası Düşük Kredi Notuna Kredi

0
ziraat bankası kredi

Bu yazımızda Ziraat Bankası kredisi almak isteyen ama düşük kredi puanına sahip olanlar için rehber niteliğinde bir yazı hazırlayacağız. Geçim konusunda sıkıntı yaşayanların nakit paraya ihtiyaç duyması söz konusu olabilmektedir. Bazen de farklı ihtiyaçlar için nakit ihtiyacına duyulabilmekte ve tüm bunlar için bankalar kredi imkanları sunmaktadır. Kredi kartları ya da krediler sayesinde insanlar nakit sıkıntılarına çözüm bulabilmektedir.

Ancak bilinçsiz tüketim sonrasında kredi kartı kullanımı ya da çekilen kredileri geri ödemek konusunda sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlar nedeni ile de kişilerin kredi notunda düşüşler yaşanabilmektedir. Kredi notu, bir bankanın bir ihtiyaç sahibine kredi vermeden önce dikkate almış olduğu en önemli unsurdur. Bu nedenle düşük kredi notuna sahip kişilerin kredi alması oldukça zor bir hal alabilmektedir. Ancak bazı bankalar bu konuda müşterilerine imkanlar sunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi (Kredi Puanı Az Olanlar İçin)

Düşük kredi notuna sahip kişiler için Ziraat Bankası kredi imkanları sunmaktadır. Kredi sicilinde yaşamış olduğu bozukluk nedeni ile kredi çekemeyen kişiler, Ziraat Bankası’nın imkanlarından yararlanarak ihtiyacını karşılayabilmektedir. Ancak Ziraat Bankası, kredi notu düşük olanlar için birçok farklı koşul sunmaktadır. Bunlardan ilki kredi çekecek olan kişi bir kamu çalışanını kefil göstermek zorundadır. Kefil göstermek istemeyen kişiler ise mutlaka gayrimenkul ipoteği göstermek zorundadır. Bu iki seçenekten birini gerçekleştiren kişiler, kredi çekme imkanına sahip olur. Kredi çekecek kişinin sahip olduğu gayrimenkulün üzerine ise banka lehine bir ipotek konulur. Yani kredi çekmiş olan kişi herhangi bir ödeyememe durumu ile karşılaşırsa, banka haciz işlemlerini başlatmak durumunda kalmaktadır. Bankanın bu uygulamayı yapmasının nedeni ise kendini garanti altına almak istemesidir.

Kredi Notu Nedir ve Neden Düşer?

Yurt içinde hizmet vermekte olan bankaların ulaşabilecek olduğu kredi notu, tüm vatandaşlar için Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmektedir. Bankaların yanı sıra kredi veren bankalar ya da diğer resmi kuruluşların ulaşabileceği ve kişilerin ödeme performanslarına göre değerlendirilerek derecelendirme sistemidir.

0 ile 1900 puan arasında derecelendirme yapılan bu sistemde, kişilerin ödeme performansları değerlendirilir. Ödemelerini geciktiren, vaktinde tam olarak yatırmayan ve ödemede zorluklar yaşayan kişilerin kredi notunda düşüş yaşanmaktadır. Bu şekilde bankalar ve diğer resmi kurumlar, kredi vermekte ya da vermemektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]