Yüksek Kredi Notu Nasıl Sabit Tutulur?

0

Birçok banka kredi vereceği insanların ilk olarak kredi notuna bakmaktadır. Eğer ki bir insanın kredi notu yerlerde veya düşük ise o kişiye kredi çıkması biraz zordur. Bir de kara listeye kişi girdiyse o kişinin kredi çekebilme imkânı imkansızdır. Yani bir başka deyişle yüksek kredi notu bir tür bonservis diyebiliriz. Kredi notu yükseklerde seyreden insanlardansanız borçlarınızı aksatmadan ödediğiniz içindir. Kredi notunuz yüksek olduğundan dolayı banka da herhangi bir kredi çekme ve kredi kartı çıkartma gibi işlemler yapmak istediğiniz de karşınıza herhangi bir sorun çıkmadan kredi kartlarınızı veya kredinizi gönül rahatlığıyla çekebilirsiniz.

Faydaları Nelerdir?

kredi notu

Ömrümüz boyunca para peşimizi bırakmaz. Kimi zaman ev, araba için lazım olurken kimi zaman da sağlıktan dolayı lazım olabiliyor. Böyle bir durumda en makul gelen yollardan birisi kredi çekmektir. Biraz önce bahsettiğimiz kredi notu yüksek kişilerdenseniz, krediyi daha düşük faizle kolayca alabilirsiniz. Böylelikle hayallerinizi veya sağlığınızı ertelememiş olursunuz.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Bu kadar faydalı olan bu notun yükselmesinde ki en büyük etkenlerden biri düzenli ödemelerdir. Borçlarınızı son ödeme tarihine kadar değil de geldiği gün öderseniz bu sizin için bir avantajdır. Ödeme tarihini geçirdiğiniz faturalar için kredi notunuz yavaş yavaş düşer. Bu kadar işinize yarayabilecek bir notu, sırf geciktirme yüzünden kaybetmeyi istemezsiniz.

Bütün Ödemelere Para Yetişmiyor!

Birçok insanın kişisel ihtiyaç, ev, araba, sağlık gibi nedenlerden dolayı çektiği krediler vardır. Tabii ki bu krediler bazen insanların boyunu aşabiliyorlar. Bundan dolayı da insanlar krediyi ödemekte zorluk çekiyorlar. Durum böyle olunca insanların kredi notu düşüyor, bir daha kredi lazım olduğu taktirde de kredi alamama olasılıkları yükseliyor. Eğer ki bütün ödemelere yetişemiyorsanız toplam borcunuz kadar kredi çekebiliyorsanız çekin, bütün ödemeleri kapattıktan sonra artık tek bir ele para vereceksiniz. Belki biraz fazla para öderseniz ancak vade tutarları size ödeme de rahatlık verebilir. Borçlarınızı yapılandırma şansınız varsa yapılandırmanız da mantıklıdır. Kredi notunuzun düşmesi için hiçbir sebep görünmüyor, bizden bir tavsiye siz siz olun kredi notunuzu düşürttürmeyin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]