Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

0
Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Yatarak Tedavi Teminatı Nedir? Özel sağlık sigortası alan kişiler temelde yatakta ve ayakta tedavi olmak üzere 2 farklı güvence alabilirler. Yatarak tedavi teminatları; yatış gerektiren tedaviler, ameliyatlar ve hastane içinde geçirilecek süre içindeki masrafları kapsar ( Yatış gerektiren durumlar 24 saatten az olmamalı ). Sigortalı kişinin yatarak tedavi teminatından yararlanabilmesi için teşhisin özel sigorta başlangıcından sonra konulması gerekir.

Yatarak Tedavi Teminat Güvenceler

Hastanın yatarak tedavi sırasında olacağı ameliyat ve ameliyathane masrafları,

Sigortalı kişinin hastanede yattığı günler için oda ve yemek masrafları,

Refakatçinin kaldığı zaman tıbbi gereklilik gösterilirse durum ile ilgili gider,

Sigortalı kişinin hastanede yattığı sürede kullanılan ilaçların masrafları,

Sigortalı kişinin hastalığının tanısı süresince doktorun gerekliği gördüğü tanı birimleri masrafları,

Yoğun bakım ünitesinde alınan tedavi için yapılan giderler,

Ameliyatsız yatışlar, sigortalı kişinin hastanede yatış yapmasının gerekmediği cerrahi ve ortopedik müdahaleler ile bu müdahalelere ait doktor ve tahlil, tetkik ücretleri, oksijen, anestezi, alçı ve dikiş uygulamaları, doktorca uygun bulunan ortopedik gereçlerin masrafları,

Sigortalının acil durumlarda kullanması için kara ve hava ambulans masrafları,

Sigortalıya yapılan küçük müdahaleler ve sigortalı kişinin doğum sonrasında yapılan giderler,

Doktorun sigortalının takibi sırasında uygun gördüğü işlemler için masrafları kapsar.

Yukarıdaki hallere ( sigorta şirketine göre farklılık arz edebilir ) ek olarak; suni uzuv, rehabilitasyon, evde bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz ve organ nakli teminatları eklenebilir.

Ek Teminat Ve Güvenceler

Bu sigorta türünden yurtdışında da faydalanılması mümkündür. Yurt dışı için limit ve kurallar sigorta şirketine göre farklılık arz edebilir.

Sigortalı kişinin vatanından uzak bir yerde vefat etmesi durumunda; cenazenin hazırlanarak hava yolu ile yurda getirilmesi veya bulunduğu bölgede de defin teminatı mevcuttur. ( Belirli limitler ve kurallar dâhilinde )

Yukarıdaki teminat ve güvenceler sağlık sigortası poliçe şartlarına ve limit kurallarına uygun olmak kaydıyla alınabilir.

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği internet sitesine girilerek ( tsb.org. tr ) oradan sağlık sigortası genel şartlarına ( diğer sigorta dalları dahil ) ulaşılabilir ve bilgi alınabilinir.

 

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Kazada Kusurlu Olsak Bile Kasko Hasarı Karşılar mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]