Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

0
Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar.Bankacılık dünyası içerisinde ödemelerini düzenli ve zamanında yapan kişiler kadar maddi açıdan zor zaman yaşayanlarda bulunmaktadır. Ödemelerini zamanında yapamayan kişiler bu işi alışkanlık haline getirmeleri durumunda bankalardan tarafından takip listesine alındıklarını, bankalar bünyesinde yer alan tüm faaliyetlerden uzaklaştırıldıklarını dile getirebiliriz. Yasal takibe giren kişilerin başta banka hesabı oluşturamadıklarını, kredi kartı çıkaramadıklarını hatta kredi dahi alamadıklarını söyleyebiliriz. Yasal takip listesi içerisinde olan kişiler geçmiş dönem içerisindeki borçlarını ödeseler dahi bu gibi sınırlandırmalara maruz kaldıklarını söyleyebiliriz. Meydana gelen nakit ihtiyaç durumlarında kredi çekmek isteyen yasal takipte olan kişilerin uygulaması gereken prosedürlerin aşağıda yer aldığını belirtmek istiyoruz.

Yasal Takipte Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Yasal takip listesi içerisine giren kişiler hangi bankadan başvuru yaparlarsa yapsınlar otomatik olarak asal takipte olduklarını ve hiçbir bankacılık işlemlerinden faydalanamayacakları belirtilir. T.C Kimlik numarası üzerinden otomatik olarak takip edilen bu durum, kişilerin geçmiş borçlarını ödemeleri durumunda dahi gelecekteki 5 yılı da kapsamaktadır.

Yasal Takip Süreci Ne Zaman Kalkar?

Yasal Takip Sürecine maruz kalan kişilerin bu durumdan ne zaman kurtulacaklarını sürekli olarak merak etmektedirler. Bu sürecin sona ermesi daha çok kişilerin geçmiş dönemlerde yapmış olduğu işlemlere bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak geçmiş dönemdeki borçlarını kapatan kişilerin 5 yıl içerisinde yasal takipten çıktıklarını söyleyebiliriz.

Bazı durumlarda geçmiş ödemelerini daha fazla aksatan, şu an ki durumlarında dahi ödemeyen kişilerin 10 yıla kadar yasal takip süreci içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Geçmiş dönemlerde ne kadar borçlarının bulunduğunu, bu borçlarını ne kadar sürede tamamladıkları gibi etmenlerin süreçe büyük oranda etki ettiklerini söyleyebiliriz.

Yasal Takipte Olan Ne Yaparsa Kredi Çeker?

Yasal Takip Süreci içerisinde olan kişiler yukarıda da belirttiğimiz üzere kendilerine belirlenen süre içerisinde herhangi bir bankacılık faaliyeti gerçekleştiremediklerini ifade edebiliriz. Kendilerine verilen süre doğrultusunda herhangi bir şekilde banka kartı ya da kredi kartı çıkartamadıklarını söyleyebiliriz.

Kendilerine tanına sürenin sona ermesi ile beraber ilk olarak kredi kartı çıkarımında bulunan kişiler, borçlarını zamanında ödemeleri durumunda kredi çekmeye başlayabilirler.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekmek İçin SGK Şart mı?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]