Vakıfbank Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

0
Vakıfbank Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?
Vakıfbank Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

İş yeri giderlerini karşılamakta zorlanan ya da işini büyütmek üzerine çalışmalarda bulunan esnaflar, son zamanlarda Vakıfbank esnaf kredisi ile ilgilenmeye başlamakta. Sadece bünyesinde yer alan müşterilerine özel olarak geliştirdiği esnaf kredisi için Vakıfbank’ın %0,98 oranında kedi faiz oranı uyguluyor. Anlık olarak meydana gelen ihtiyaçlar, çek ve borçlar için farklı bir yer aranmaması gerektiğini belirten Vakıfbank, esnaf kredisi ile iş yeri sahiplerinin halinden anladığını dile getiriyor. Vakıfbank esnaf kredisi, 36 aya kadar vade seçeceği bulunan bir kredi türüdür. 50,000 TL’ye kadar verilen bu destekten yararlanmak için elbette bazı aranılan şartlar bulunduğunu söyleyebiliriz. %0,98 faiz oranı ile verilen Vakıfbank esnaf kredisi desteğinden yararlanmak isteyen kişiler;

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank, esnaflara destek olabilecek bir kredi geliştirmiş olmasına karşın bu desteği sadece kendi müşterilerine özel olarak sunuyor. Bu destek türünden yararlanabilmek için esnafların öncelikle Vakıfbank içerisinde Buesinesscard ya da Kredili Bankomat ürünlerinden birisini kullanıyor olması gerekiyor. Başvuru, Vakıfbank internet şubesi ve normal şubeler üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. Başvuru sırasında esnaflar ödeme konusundaki hassasiyetlerini dile getirmeleri gerekiyor. Esnaflar istemeleri durumunda geri ödemeyi sabit taksitler üzerinden aylık eşit oranda yapabilir, istenmesi durumunda bütçeye göre değişken tabloya sahip ödeme planlanabilir, istenmesi durumunda ise ertelemeli taksit fırsatlarından yararlanabilirler.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere esnaflara Vakıfbank tarafından verilen bu destek %0,98 faiz oranı ile veriliyor. Yazımızın üst bölümünde bu kredi için maksimum 50,000 TL destek verildiğini dile getirmiştik. Bununla beraber Vakıfbank ile TOBB ortaklığınca destek istenilen sektöre göre esnaflara verilen kredi tutarında artışlar yapılabiliyor. 200,000 TL’ye kadar verilen bu kredi, esnafların rahat bir nefes almasına, borçlarını ve giderlerini dengeli bir şekilde planlamalarına olanak sağlıyor. Esnafa verilen bu destek sadece Vakıfbank ile sınırlı kalmadığını da görmekteyiz. Son zamanlarda birçok özel ve devlet bankasının esnaflara yönelik kredi verdiklerini görebilirsiniz. Her bankanın kredi faiz oranlarının birbirine oranla büyük farkla sahip olacağını da sizlere şimdiden hatırlatmak istiyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]