Dikkat! Trafik polisi Uber kullanan yolculara ceza uygulanıyor

0
Trafik polisi Uber kullanan yolculara ceza uygulanıyor

Dikkat! Trafik polisi Uber kullanan yolculara ceza uyguluyor

Trafik polisi Uber kullanan yolculara ceza uygulanıyor
Trafik polisi Uber kullanan yolculara ceza uygulanıyor

Denetim yapan trafik polisleri Uber’in Mercedes Vito ve benzeri lüks hafif ticari araçlarla servis verdiği ‘UberXL’ taşıtların şoförlerine 2628 TL, yolculara da 292 TL ceza kesmektedir. Cezalar “yasadışı bir ulaşım aracını” kullanmak nedeniyle kesilmektedir.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur 2017 de 1980 UBER yolcusuna  292’şer Türk Lirası ceza kesildiğini belirtti. Yeni Şafak’ın haberine göre  Uğur şunları dile getirdi: “UBER gerek maliye gerek ise emniyet birimlerimiz ile yaptığımız çeşitli çalışmalar sebebi ile Türkiye’de gelişmesini ağır olarak ilerleten bir sistem. Telefonla araç çağırma sistemi olan UBER bütünüyle yasadışı, bu nedenle hem şöföre hem de yolcuya ceza kesilmektedir. Korsan taşımacılık sistemi olan UBER’in araç şoförünün ilk yakalanmasında 2628 TL, ikinci yakalanmasında ise 4380 TL ceza kesilmektedir. 2017 yılında 1961 şoföre yasadışı taşımacılık nedeniyle ceza kesildi.” dedi.

 

“UBER AVUKAT DESTEĞİDE VERMEKTEDİR”

 

Uğur, UBER’in söylenmiş olduğu gibi şoförlerin cezaları ödemediğini tam tersine sadece avukat desteği verdiğini açıkladı. Uğur: “UBER, sadece avukat desteği vermektedir. Dava kazanılmadığı zaman şoför yüklü miktarda borcuyla başbaşa kalmaktadır.Yolcunun cezası zaten yolcunun üzerine kalmaktadır ve bir kaç sene sonra katlamalı olarak karşısına çıkmaktadır. Müşterilerin ve şoförlerin yasal taşıma sistemlerini seçmesi hem vergi açısından hemde güvenlik açısından oldukça önemli.” dedi.

 

Çalışanları Sevindiren Haber: Yıllık İzin Yönetmeliği Değişti!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]