Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bankalar Arası Kart Merkezi tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Troy sistemi ülkemizde yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. MasterCard veya Visa kart sistemlerinin şu anlık yerini tutmasa da en azından yurtiçinde aktif olarak kullanılır duruma getirme yönünde çalışmalar devam ediyor. Bu yazımızda Troy kartı tanımanız adına Troy kartlar hakkında bilmeniz gereken birkaç noktayı sizlere aktaracağız.

Troy Kart Üyesi Bankalar Aracılığıyla Kolayca Sahip Olunabilir

Troy kart sistemi yerli imkanlar sonucu geliştirildiği için daha da yaygınlaşması amacıyla bankalar ile yapılan anlaşmalarda birtakım kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu sayede Troy kart sistemi üyesi olan banka veya diğer kurumlar aracılığıyla kolayca Troy kart edinebilirsiniz. Yerli bir kart sistemi olduğu için prosedür çok daha hızlı işlemektedir. Bu sayede zamandan da büyük bir tasarruf edebilirsiniz.

Tamamen Yerli Bir Kart Sistemidir

Troy Kartlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Troy kart BKM tarafından hayata geçirilmiş olan tamamen yerli olarak geliştirilmiş bir kart sistemidir. Öncelikli amacı her ne kadar yerli işletmelerin müşterileri arasında kolayca nakit akışı sağlamak olsa da bir sonraki hedef yurtdışı olacaktır.

İnternetten Güvenli Alışveriş Desteği Sağlıyor

Eğer bir Troy karta sahipseniz internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapma imkanına sahip olursunuz. Kart geliştiricileri ülkemizde çok sıklıkla kredi kartı dolandırıcılığı yaşandığını bildikleri için bunun önüne geçmek amacıyla birçok güvenlik sistemini hayata geçirdiler. Troy kartınız ile internetten alışveriş yaparken SMS doğrulaması sayesinde işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Türkiye’deki Tüm ATM ve Pos Cihazlarında Kullanılabilir

Troy kart sistemi öncelikli olarak yurtiçi alışverişlerinden kullanmak amacıyla tasarlandığı için yurtiçinde geniş bir kullanım imkanı sağlamakta. Türkiye’de bulunan tüm bankaların ATM ve pos cihazlarında Troy kartınızı kolayca kullanabilirsiniz.

Farklı Kart Türü İmkanı

Troy Kart bünyesinde 3 farklı kart türü bulunmaktadır. Bu kart türlerinden ihtiyaçlarınız doğrultusunda herhangi birisini alabilirsiniz. Bunlar;

  • Troy Banka Kartı
  • Troy Ön Ödemeli Kart
  • Troy Kredi Kartı

Yukarıda saymış olduğumuz kart türlerinden herhangi birisini ihtiyaçlarınız doğrultusunda alabilirsiniz. Örnek verecek olursak ön ödemeli bir kart alıp internetten veya mağazalardan alışveriş yapmak amacıyla rahatça kullanabilirsiniz.

 

Yılsonu Dolar Ne Kadar Olur?

Yılsonu Dolar Ne Kadar Olur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]