Telefon Kredisi Veren Bankalar 2019

1
Telefon Kredisi Veren Bankalar 2019

Akıllı telefon satın almak isteyen birçok kişi, son yıllarda yapılan düzenlemeler nedeni ile bu isteklerini gerçekleştirmekte oldukça zorlanıyor. 2016 yılı öncesinde kredi kartına 12 taksitle dahi telefon alabilen kişiler, günümüzde sadece tek çekim üzerinden telefon alabiliyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, akıllı telefonlarda kredi kartı ile taksitli alışverişi kaldırmış, artık tüketicilerin peşin para ile satın alımlar gerçekleştirmelerine karar vermiştir. Bu durum, ülkemizde bulunan tüm teknoloji şirketlerinin olumsuz etkilenmesine neden olmuştur. Satışların neredeyse %50 oranında düşmesi, alternatif arayışlara girilmesine neden olmuştur. Teknoloji şirketleri bankalar ile anlaşmalar yaparak ihtiyaç kredisi adı altında telefon kredisi vermeye başlamıştır. Bu yazımız içerisinde telefon kredisi veren bankalar hakkında güncel bilgiler vermeye çalışacağız.

Telefon Kredisi Nasıl Alınır?

Telefon Kredisi Veren Bankalar 2019
Telefon Kredisi Veren Bankalar 2019

Bankalar tarafından verilen hizmetlere baktığımızda telefon kredisi altında bir seçeneğin bulunmadığını görebilirsiniz. Birçok kişi tarafından merak edilen telefon kredisi veren bankalar, aslında tamamen ihtiyaç kredisinin diğer adlandırılmasıdır. Teknoloji marketleri, bankalar ile anlaşmalar yaparak kendilerinden gelen müşterilere uygun fiyatlar ile doğrudan kredi vermelerini talep etmektedir. Çekilecek tutarlar alınacak ürünün tam tutarı kadar olmaktadır. Teknoloji şirketleri üzerinden telefon kredisi çekecek kişiler, ürün fiyatının ne 1 lira üzerinde ne de 1 lira aşağısında kredi çekebilmektedir. Bankaların teknoloji firmaları ile ilgili yaptıkları antlaşmalara genel olarak göz atacak;

  • Vatan Bilgisayar, Fibabanka ile yaptığı anlaşmalar sonucunda 12 aya kadar vadeli bir şekilde akıllı telefon ve televizyon kredisi vermektedir. Kredi başvurusu için “VATAN yazıp bir boşluk bırakıp TC Kimlik numarasının 3422’ye gönderilmesi gerekiyor.
  • Media Markt, ülkemizde Denizbank üzerinden müşterilerine taksitli alışverişler yapmalarını sağlıyor. 5 aydan başlayarak 36 aya kadar olan vade seçenekleri, alışverişlerin daha uygun ödemeler ile tamamlanmasını sağlıyor.

İş Bankası, Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası herhangi bir teknoloji şirket ile anlaşma yapmamış olmasına karşın teknolojik ürün almak isteyen kişilere 36 aya kadar kredi vermektedir. İhtiyaç kredisinin 36 aya kadar olmasına karşın bankalar bu krediyi telefon alımı için kullanılmak istenmesi durumunda vade sayısını 12 aya kadar düşürmektedir.  Bu yazımız içerisinde telefon kredisi veren bankalar hakkındaki güncel verileri sizlere sunmaya çalıştık.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]