Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar

0
Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar
Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları piyasaya girdiği günden beri tüketici alışkanlıklarını değiştirdi. Çeşitli nedenlerle vaktinde ödenmeyen krediler ve kredi kartları gibi borçlar nedeniyle KKB notu, Findeks notu ve kredi notu gibi adlarla anılan puan düşmektedir. Bu durumdaki sicili bozuk olan esnafa kredi kartı veren bankalar mevcuttur. Bu bankalar bazı şartların yerine getirilmesi durumunda kredi kartı verebilmektedir. Ekonominin vazgeçilmez unsurlarından biri olan esnaflar bu şekilde kredi kartı sahibi olabilir. Ancak çıkarılacak kredi kartı limitinin çok da yüksek olması beklenmemelidir. Bu durumda olan esnafların bu kartı kullanırken aynı zamanda kredi notunu yükseltmeleri halinde limit yükseltme talebinde bulunabilirler. Kredi notunun nasıl artırılacağı öğrenilmelidir.

Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar
Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi notu düşük, yani sicili bozuk olan esnafa kredi kartı veren bankalarkara listeye düşenlere kredi kartı veremezler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) bu konuda bankaları denetlemektedir. Hem sicili bozuk olanlar hem de kara listeye düşenler, kredi notlarını yükseltmenin yollarına bakmalıdır. Buna yönelik olarak ilk yapılması gereken, ödenmediği için problem çıkaran kredilerin yapılandırılmasıdır. Aylık ödeme gücüne göre yapılandırma yapılarak bir an önce bu borcun temizlenmesi gerekir. Öte yandan borçlar tek bir kredi altında da birleştirilebilir. Buna dair bankaların kredi birleştirme kampanyaları mevcuttur. Vade uzatılmak suretiyle kredinin ödenebilir hale getirilmesi mümkündür.

Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Kartı Veren Bankalar ve Öneriler

KKB notuna göre sicili bozuk olan esnafa kredi kartı veren bankalararasında kredi kullanılan bir banka varsa kredi kartı talep edilebilir. Bu durumdakilere diğer bankalara kıyasla kredi kartı daha kolay verilebilmektedir. KKB notunu yükselterek kredi kartı alma olasılığını yükseltmenin diğer bir yolu ise ödemelerin geciktirilmemesidir. Bir günden bir şey olmaz dememeli, borçlar vadesinde ödenmelidir. Esnaflar, iyi ilişkiler kurduğu yakınlarına kredi kartlarına ek kart çıkararak da kredi kartı sahibi olabilirler. Düşük limitli kredi kartı edinerek, zaman içerisinde işlerin yola girmesi ile limit artırımı konusunda bankadan talepte bulunmak da diğer bir alternatiftir.

 

Önceki Yazımız : Dikkat! Kredi Kartları İnternet Üzerinden Alışverişe Kapatılıyor

[Toplam:0    Ortalama:0/5]