Senetle Altın Alınabilir Mi?

1
Senetle Altın Alınabilir Mi?
Senetle Altın Alınabilir Mi?

Senetle Altın Alınabilir Mi?

Birçok kişi bazı dönemlerde meydana gelen nakit para ihtiyacını ya bankalardan kredi çekerek ya da kredi kartları tarafından sunulan nakit avansları değerlendirerek çözümlemeye çalışmaktadır. Bazı durumlarda hem kredi kartlarının müsait olmaması hem de hali hazırda bankalardan kredi alınmasından dolayı bu iki seçeneğinde pasif hale geldiğini söyleyebiliriz. Son zamanlarda kuyumcular tarafından hayata geçirilen Senetle Altın alım durumu meydana gelen nakit para ihtiyacının çözümlenmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Bazı kişiler için büyük bir risk olarak gösterilen senet ile altın alma yöntemi maddi sıkıntıların çözümlenebilmesi için tek çare olara gösterilmekte. Senet ile kuyumcudan alınan altın farklı bir kuyumcudan anlık olarak bozdurularak nakite çevrilebilmekte.

Senetle Altın alabilmek tahmin ettiğinizden oldukça zor olabilmektedir. Her kuyumcu senet ile altın almak isteyen müşterilerinden bazı taleplerde bulunmaktadır. Özellikle bankalar ile arası iyi olmayan, kredi çekmek için yeterli gücü ellerinde bulamayan kişilerin bu yolu seçtiklerini doğal olarak kuyumcular tarafından da red edildikleri gözlemlenmektedir. Findex, son zamanlarda sorgulama işlemlerini ticari firmalar için de açması ile beraber müşteriler hakkında en ince ayrıntılar öğrenilebilmekte.

Kuyumcular, Findex üzerinden kişiler üzerinde yaptıkları sorgulama işlemi sonucunda düşük kredi puanı ile karşılaşmaları durumunda Senetle Altın işlemini kesinlikle işleme almamaktadırlar. Genel olarak kuyumcular bu işlemi çevrelerinde bulunan insanlara ya da onların yakınlarına yapmaktadır. Güvenilir olmayan, daha önce bölge içerisinde görülmemiş kişilere sağlanamamaktadır.

Senetle Altın Alımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle Altın alabilme olanağının her geçen gün yaygınlaşması bazı kişilerin bu alan üzerinden dolandırıcılık girişimleri yapmalarına da neden olmuş durumda.

Sosyal medya ağları ve dijital reklamlar aracılığıyla senetle para, senetle altın verdiklerini iddia eden kişiler görüşmeleri daha çok telefon üzerinden, senet imzalama işlemlerini de yine internet ya da kargo aracılığıyla yapmak isterler. Bu gibi durumların kesinlikle dolandırıcılık girişimi olduğunu, imzalanan senetlerin ileri dönemlerde kesinlikle başınıza bela getirebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Doğrudan kuyumcular ile iletişime geçilmesi durumunda senet ile alınabilecek altının maddi değerinin oldukça fazla olmadığını söyleyebiliriz. Kişinin ekonomik durumuna göre maksimum 100,000 TL’ye kadar verilebilen altınlar zamanında ödenmesi durumunda her iki tarada da kazanç sağlayabilirler.

Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?

[Toplam:5    Ortalama:3.4/5]