Ripple Nasıl Alınır? Nasıl Korunmalı?

1
Ripple Nasıl Alınır?Nasıl Korunmalı?

Ripple Nasıl Alınır? Nasıl Korunmalı? Bitcoin, 2017 yılında rekorlar kırarak kripto para piyasalarında adından sıkça söz ettirse de, hala micro bir kripto para birimi olan Ripple, yaptığı yükselişler ile Bitcoin’i geride bırakmış durumda. Dünya üzerinde en çok yatırım alan kripto para olma özelliğindeki Ripple, 2018 yılında da yatırımcılarının yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Ripple Nedir?

2012 yılında bir ödeme ağı olan RippleNet ve bir kripto para birimi olan Ripple XRP olarak kripto para piyasalarına giriş yapan Ripple, madenciliği yapılamayan, blockchain tabanlı defterler olan ledgerlerin, tamamen bir şirket tarafından kontrol edildiği bir kripto para birimidir. Ripple’i diğer bilindik tüm coinlerden ayıran en temel özellik, merkeziyetçi bir yapıya sahip olmasıdır. Büyük şirket ve bankaların Ripple’yi bu kadar tercih etmelerindeki ana etken de bu merkeziyetçilik özelliğinden ileri geliyor. Bankaların ve büyük şirketlerin, Ripple ile ilgili bir aksaklık yaşanması halinde, platforma ait bir muhattaba ulaşabilmeleri, Ripple’yi sıkça tercih edilebilir seviyeye getirmiştir.

Ripple Nasıl Alınır?

Shapeshift, Bitstamp, Poloniex ve Bittrex isimli yabancı borsalar, Ripple alımına aracılık eden en bilindik borsalar olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Ripple’nin kendi resmi web sitesi üzerinden de bu kripto para satın alınabilir. Türkiye’den Ripple satın almak isteyenler, Koinim ve Paribu gibi Türk coin borsaları üzerinden Bitcoin satın alarak, yabancı borsalar üzerinden Ripple ile değiştirebilmeleri mümkün.

Ripple Nasıl Korunmalı?

Öncelikle, Ripple yatırımın yapılacağı şirketin iyi araştırılması gerekir. Söz konusu platformların, Ripple işlemlerinde tahsil edeceği ücretlerinde incelenmesi de fayda sağlayacaktır. Yatırım yapılacak firma seçilerek Ripple alındığında, bu platformda mutlaka üyeliğin 2FA özelliğinin devreye sokulması gerekir. 2FA özelliği çift aşamalı bir güvenlik örneğidir ve Ripple hesabında bulunan paraların hacklenerek çalınma riskini minimum seviyeye indirir.

Bunların dışında, Ripple sanal cüzdanları da güvenli bir koruma sağlıyor. Bu cüzdanlar, Masaüstü Cüzdanları, Web Cüzdanları, Mobil Cüzdanlar, Kağıt Cüzdanlar, Beyin Cüzdanları, Donanım Cüzdanları olarak sayılabilir. Bu cüzdanların her biri, güvenlik açısından farkılık gösterir. Kullanılacak olan cüzdanın kalitesi, Ripple’nin korunması üzerinde son derece etkilidir.

Türkiye’de İlk Bitcoin (Btc) Kullanıcısı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]