Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

0
Pet Sigorta Nedir

Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

Pet Sigorta

Pet Sigorta Nedir?

Canımız gibi sevdiğimizin evcil hayvanlarımız da insanlar gibi hastalık ya da kaza riski altındadır. Evimizi, arabamızı sigorta yaptığımız gibi evcil hayvanlarında garantiye alınması gereken durumlar vardır. Pet sigorta, bu hususta devreye girmektedir. Pati Sigortası nedir, ne işe yarar? Pati Sigortası evcil hayvan sağlık sigortasıdır. Beklenmedik durumlarda hastalanan ya da kaza geçiren evcil hayvanların tedavi masrafları teminat altına alınmaktadır.

Pet sigorta nedir, ne işe yarar? Pati Sigortası anlaşmalı veteriner kliniklerde geçerlidir. Ansızın karşılaşılan zor durumlarda işleri kolaylaştırmaktadır. Evcil hayvanların tedavi masrafları insanlara kıyasla bir hayli yüksektir. Örneğin; kedimiz ansızın hastalandığında tedavi masrafları bizleri zorlayabilir. Bu gibi kötü durumlarda pet sigorta imdada koşmaktadır.

Pet Sigorta Özellikleri

  • Teminat kapsamında oluşan maliyetler için ödemeye gerek yoktur
  • Teminat limitleri için oluşan masraflar sigorta tarafından karşılanır
  • Evimize en yakın anlaşmalı veteriner kliniği seçilmelidir
  • Sigortada ırk ve cins ayrımı yapılmaz
  • Ülkede beslenmesi yasak olan hayvanlar teminat kapsamına alınmaz
  • Standart ve plus olmak üzere iki ayrı seçenek bulunur

Sigortanın aktifleşmesi için öncelikle, size gönderilen mikroçipi evcil hayvanınıza veteriner kliniğinde uygulatmanız gerekmektedir. Poliçe bu şekilde aktif hale gelmektedir. Poliçenin uygulanması için evcil hayvanlarda ırk ve cinsiyet ayrımı yapılmamakta ancak tehlike arz eden hayvanlar teminat dışında tutulmaktadır. Evcil hayvanların 6 aydan büyük olması ve tüm aşılarının yapılmış olması gerekmektedir. Özellikle pitbull terrier, japanese tosa gibi hayvanlar poliçeye dahil edilmemektedir.

Pati Sigortası Ne İşe Yarar?

Pati Sigortası Ne İşe Yarar
Pati Sigortası Ne işe yarar

Gözümüz gibi baktığımız evcil hayvanımızın başına kötü bir olay geldiğinde, kuşkusuz, en çok kendi canımız yanmaktadır. Pet sigorta evcil hayvanımızın sağlığını teminat altına alarak güvence sunmaktadır. Böylece hayvanımız hastalandığında ya da bir yerden düştüğünde panik olmadan, onun yeniden sağlığına kavuşmasını sağlayabiliriz. Ancak Pati Sigortasının, anlaşmalı veteriner kliniklerinde geçerli olduğu unutulmamalıdır.

Olumsuz durumlarla karşılaşılması söz konusu olduğunda, teminat dahilinde bedel ödemeden anlaşmalı veteriner kliniklerine başvurmak yeterli olmaktadır. Pati Sigortası evcil hayvan besleyen kişilere büyük kolaylıklar sunmaktadır. Ayrıca ekonomik olmasıyla da Türkiye’de ilk ve tek sağlık poliçesi olduğu söylenebilir.

Kosgeb Girişimcilik Sertifikası Yazımıza Gitmek İçin Tıklayın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]