Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

0

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Ülkemiz içerisinde bir konut sahibi olmak isteyenler genellikle bu isteklerini bankalardan alacakları krediler ile sağlamaya çalışmaktadır. Her geçen gün konut fiyatlarında meydana gelen artışlar insanların birikim yaparak konut almalarının önüne geçmektedir. Bankalar tarafından verilen Konut Kredisi oldukça yüksek meblağlar içermesinden dolayı kişiler üzerinde uzun incelemeler yaparak vermektedirler. Bankalar, kişilerin istedikleri tutar üzerinden değil alınacak konutun eksper değeri üzerinden vermektedir. Eksperin biçmiş olduğu değerin %80’i üzerinden kredi vermektedir. Geri kalan tutar kişilerin birikimleri üzerinden karşılanması gerektiğini, eğer karşılanmıyorsa konut ücretinin tamamının kredi ile çekilmesi gerektiği ifade edilmekte. Bu durum, Peşinatsız Konut Kredisi olarak adlandırılmaktadır. Peşinatsız olarak verilen kredi, istenilen ev tutarının tamamı kadar kredi verildiği hizmet türü olarak adlandırılmaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Mortgage kredisi olarak adlandırılan bu hizmet, birçok banka tarafından müşterilerine sunulan bir hizmet olduğu ifade edilmektedir. Başta Garanti Bankası, Denizbank, Odeabank, Halkbank ve Yapı Kredi Bankası üzerinden verilmektedir. Bununla beraber Evinevim peşinatsız olarak ev finansman desteği vererek kişilerin ev sahibi olmalarına olanak sağlamaktadır. Her banka, verdikleri Peşinatsız Konut Kredisi için bazı şartlar aradığını, kredi olanaklarının bankadan bankaya göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Genel olarak bankalar, Peşinatsız olarak ev bedelinin tamamını bankalardan karşılamak isteyenlere şu seçenekleri sunarak kredi çekebileceklerini ifade etmekteler. Burada belirteceğimiz maddeler her banka için standart olarak edilen talepler arasında yer almaktadır.

Bankalar, vermiş oldukları kredinin %80’lik kısmını alınacak evi ipotek göstererek vermektedir. Kredi tutarının kalan %20’lik bölümü için genel olarak kişiler taşınamaz bir mülklerini de bankaya ipotek olarak göstermeleri gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirebilirseniz istenilen bankadan kolay bir şekilde İpoteksiz Konut Kredisi çekebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Çekilen krediler maksimum 120 ay vade seçeneği sunulduğunu, vade sayısı arttıkça kredi faiz tutarında artışlar yapıldığını hatırlatmak istiyoruz. Faiz oranları ile ilgili net bir bilgi vermek istemiyoruz. Faiz oranları her geçen gün değiştiği ve bankadan bankaya farklılık gösterebildiği için okuyucularımızı yanıltmak ya da farklı düşüncelere kapılmalarını istemeyerek bu konuyu banka şubeleri üzerinden daha net ve doğru bir şekilde öğrenilebileceğini eklemek istiyoruz.

 

Bir Önceki Yazımız : Finans Ve Borsa Hizmetleri Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]