Omisego Nedir ? Ne Zamandan Beri Kullanılıyor?

1
Omisego Nedir ? Ne Zamandan Beri Kullanılıyor?

Omisego Nedir ? Ne Zamandan Beri Kullanılıyor?Gelişen İnternet teknolojileri, zaman içerisinde sanal alışveriş ve ödeme seçenekleri için de geliştirilen sanal para birimlerine olanak sağlarken aynı zamanda kazançlı bir yatırım aracı olarak da kullanılmasına olanak sağlıyor.

İşte bu sanal para birimlerinden birisi de Omisego’dur. 2013 yılında Japonya’da oluşturulan bu sanal para birimi geçtiğimiz yılın son çeyreğinde de herkesin ulaşımına açılmıştır. Önceleri yalnızca kapalı olarak işlem yapan bu sanal para, işleme açılmasının ardından hem yatırım hem de sanal ödeme aracı olarak Dünyanın her yerinde kullanılmaya başlamıştır.

Omisego Kullanım Şekli ve Alanları

Kendi oluşturmuş olduğu Omisego sanal ödeme birimini 2017 yılında açık kullanıma sunan Unbank the Banked firması, Omisego’yu önceleri yargılama ve organizasyon silolarında hem para hem de fiyat hem de merkezi olmayn diğer para birimleri karşısında eşler arası değişim ve ödeme servis aracı olarak, genel cüzdanlarda kullanılan ve bir Ethereum finansal teknoloji tabanında üretilmişti. Ardından herkesin kullanımına açılan Omisego, ağ ve dijital çerçeve alanında işlem görüyor.

Omisego, elektronik cüzdan ve şifreli kredi kartları aracılığıyla yapılan İnternet alışverişleri ve ulaşılması kısıtlanan kapalı platformların aşılması amacı ile kullanılır.

Dört Uzakdoğu Ülkesinin Ortak Girişimi ile Oluşturuldu

Tayland, Singapur, Japonya ve Endonezya merkezli oluşturulan bir sanal ödeme aracı olmasının yanı sıra Singapur’da faaliyet gösteren Finetech Technology firmasını da bünyesinde barındırıyor. 2013 yılında Uzakdoğu genelinde en büyük ekonomi dergilerinin kapak sayfalarında yer almayı başaran Omisego, Tayland finans endüstrisini etkisi altına almayı başarmış görünüyor.

Vakıf Bağışları ile Biliniyor

Omisego, yalnızca bir finans aracı olmaktan farklı olarak bazı vakıf çalışmalarında da yüksek bedeller ile finansman kaynağı sağlıyor.

2015 yılında 100 milyon dolarlık bir yardım ile Devgeant adlı vakfa yardımda bulunan Ethereum programı, böylelikle vakıf ve insan kaynaklı çalışmalara verdiği değer ile de örnek teşkil etmeyi amaçlıyor.

Ortaklıkları

Uzakdoğu finans pazarında hatırı sayılır bir işlem hacmi olan Omisego, geçtiğimiz günlerde Fastfood devi McDonald’s ile ortak projelerde yer alacaklarını açıkladı.

Bu sayede hem işlem hacmini artırmayı planlayan , aynı zamanda İnternet alışverişlerinde de bu markanın ödemelerini bu platform üzerinden yapılmasını sağlamak amacı gütmektedir.

 

Status Nedir? Status Nasıl Üretiliyor?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]