Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

0
öğrenciye kredi

Günümüzde insanların nakit yetersizliği durumunda bankalara başvurması ve kredi çekme isteği söz konusu olmaktadır. Ancak bilinçsiz olarak alınan krediler nedeni ile birçok insan mağdur olabilmektedir. Bankaların bu konuda önlem alması ve herkese kredi vermemesi gibi durumlar da son yıllarda söz konusu olmaktadır. Öğrencilerin yaşamı zordur ve bu herkesçe bilinir. Bu yüzden de öğrenciye kredi veren bankalar hangileri sizler için paylaşıyoruz.

Hiçbir geliri olmayan ancak nakit ihtiyacına sıkça sıkışan öğrenciler de kredi başvurusu yapmaktadır. Gelirlerinin olmaması nedeni ile bankalar kredi vermemektedir. Ancak son zamanlarda yapılan düzenlemeler doğrultusunda acil nakit sıkıntısı çeken öğrenciler için bazı bankalar kredi verebilmektedir. Öğrenciye kredi veren bankalar, gelir belgesiz, kefilsiz ve senetsiz bir şekilde ev hanımlarına dahi kredi imkanı sağlamaktadır. Uygun şartların sağlanması durumunda öğrencilerin bankalardan kredi alması mümkün hale getirilmektedir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların Şartları

Banklar genel olarak çalışan ve maaş bordrosuna sahip olan kişilere daha kolay bir şekilde kredi vermektedir. Ancak öğrencilerin de kredi başvuruları son zamanlarda kabul edilmektedir. Bazı bankalar gelir belgesi istemeden, sadece kredi notunu göz önüne alarak kredi verebilmektedir. Eğer kredi notu risksiz bir durumda ise ve daha önce alınan kredilerin zamanında ödenmesi söz konusu halindeyse, her öğrenci kredi alma imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca bankalar öğrenciye kredi verirken herhangi bir gelir belgesinin yanı sıra kefil de istememektedir.

Bu uygulamanın en önemli sebebi ise bankaların müşteri sayısını arttırmak istemesidir. Kazançların doğru orantılı olarak katlanabilmesi için bazı bankalar kredi notunu bile dikkate almadan hızlı bir şekilde kredi verebilmektedir. Hatta birçok banka mobil uygulamaları üzerinden kredi başvurusunda bulunan kişilere anında kredi imkanı da sağlamaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında öğrenci olunması durumunda dahi kolay kredi veren bankalara başvurulması durumunda hızlı bir şekilde kredi alınabilmektedir.

Son yıllarda öğrencilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak ve ek gelir olarak yardımcı olmak isteyen bankalar, kredi kartı imkanı da sağlamaktadır. Böyle bir durumda, bir bankanın kredi kartını kullanmakta olan öğrenci, kredi notunda herhangi bir sorun yaşamadıysa ve ödemelerini zamanında gerçekleştirmişse, çalışmakta olduğu bankaya kredi başvurusu yaparak kredi alma şansını kullanabilmektedir. Böylece kredi çekme işlemi daha da kolaylaşmış olmaktadır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • İş Bankası
  • Yapı Kredi
[Toplam:0    Ortalama:0/5]