Nefes Kredisi Nedir?

0
Kobilere Sağlanan Nefes Kredisi Nedir?

Nefes Kredisiyle İlgili İşte Detaylar

200 Bin liraya kadar kredi desteği sağlayan 2.’si verilen Nefes Kredisi alabilmek için Kobiler Sıraya girdi.Kobiler için uygun vade ve faiz oranı sağlayan 2.Nefes Kredisi’nin tüm detayları yazımızda…

Kobilere sağlanan 2.Nefes Kredisi Nedir Ve Kimler Alabilir?

Kobi’lerin rahatlamasını sağlayacak olan Krediyi,Ülkemizin ekonomisinin büyümesini devam ettirmek için yapılacak tüm yatırımlara ivme kazandıracaktır.

Nefes Kredisi Nedir?

Nefes Kredisi Nedir? Kimler Alabilir?

200 bin liraya kadar çıkabilen 2.Nefes Kredisini alabilmek için Kobilerden çok yoğun bir talep oldu.Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanı olan Rıfat Hisarcıkoğlu Tarafından yapılan açıklamada ,Bir hafta içerisinde 16 bin firmadan 2,5 milyar liranın üstünde başvuru alındığını dile getirdi.

16 bin başvuru içerisinden 7 bini hızlı birşekilde onaylanmıştır ve geriye kalanların ise kredi süreçleri devam etmektedir.

Nefes Kredisi,Kobi’lerin rahatlamasını sağlayıp nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla senelik %9,9 faizle verilebilen kredidir.

Kredinin İlk defa 2016 yılında Başbakan Binali Yıldırım’ın Açıklamasıyla,TOBB 365 oda ve borsa  ile beraber toplamda 500 milyon liralık mevduat tahsis edilmişti.

Buna karşılık 80 bine yaklaşan firma için 5 milyarlık kredi hacmi oluşturulurken,27 bin firma ise 2.6 milyar kredi kullanmıştı.2.Nefes Kredisi ise 2 Nisan 2018 Tarihinden itibari ile verilmeye başlandı.

2. Nefes Kredisi’ni kimler alabilir? Masrafları ne kadardır? İşte detaylar…

Kobilere Sağlanan Nefes Kredisi Nedir?

Nefes Kredileri,Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsalar kayıt olan KOBİ’lere verilebilmektedir.Nefes Kredisini alabilmek için önemli şartlardan biri Kobi olup türkiye odalar ve borsalar birliği’ne kayıt olan odalardan birine kayıt olmak.

Krediyi alabilmek için oda merkezi ya da temsilciliklerden “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibaresini içeren faaliyet belgesinin alınması gerekmektedir.

Bunlardan sonra Ziraat Bankası,Denizbank,Halkbank,Vakıfbank,Ziraat Katılım Ve Vakıf Katılım şubelerine müracaat edilmektedir.

KOBİ’ler aylık 0,99 kar payı/faiz , 6 ay geri ödemesiz 18 ay vade imkanı ile 200 bin liraya kadar kredi kullanabileceklerdir.

Krediyi kullanabilmek için bankaların 51 Tl’nin üzerinde masraf ücreti almayacağı belirtilmektedir.

Kobi’ler için sağlanan kredi ile Ülkemizin Ekonomisinde %7 ‘lik büyümenin devam edebilmesi için yapılan yatırımlara ivme kazandıracaktır.

 

İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]