Masrafsız Kredi Nedir? Masrafsız Kredi Veren Bankalar

0
masrafsız kredi veren bankalar

Tatil, eğitim, gayrimenkul satın alma ve bunun gibi daha birçok ihtiyacın olması doğrultusunda nakit yetersizliği yaşamakta olan insanların, nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile bankalar kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak kredi çekme olayı bazen oldukça zora sokulabilmektedir.

Kredi çekme işlemini gerçekleştirmek için bazı bankalar oldukça zor şartlar sunmaktadır. Hatta kredi çekme başvuruları sırasında birçok kişinin başına masraflar çıkabilmektedir. Genel olarak bankalar kredi çekme isteğinde bulunan kişilere bir hesap açmaktadır. Bu hesap için de müşterisinden aylık olarak ya da yıllık olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Bunun yanı sıra dosya işlemleri için de dosya masrafları ortaya çıkarılabilmektedir. Bu duruma devlet tarafından müdahale edilmiş ve yasal olarak dosya masrafı ve hesap işletim ücreti ortadan kaldırılmıştır. Ancak yasal olmaması ile beraber hala daha birçok banka, müşterilerinden bu masrafları talep edebilmektedir. Bu nedenle öncelikle masrafsız kredi veren bankaların araştırılması gerekmektedir. Masrafsız kredi veren bankaların dışında bir bankadan kredi çekmek isteyenler için ise birçok gereksiz masraf ortaya konulabilmektedir.

Ancak bankalar, masrafsız kredi için de önlemini almış olarak göz önüne çıkmaktadır. Zira yasanın çıkmasının ardından hesap açma ücreti, hesap işletim ücreti ve kredi dosya masrafı gibi masrafların ortadan kaldırılması ile bir anda faiz oranları yükselmiştir. Yani bankalar müşterilerinden daha önce almış olduğu bu masrafları, faiz oranlarını yüksek tutarak yine almaktadır. Bu nedenle bir bankadan kredi çekmeden önce düşük faiz oranlarına sahip olması ve masrafsız kredi vermesi olanaklarının iyice bir değerlendirilmesi gerekmektedir.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Tüm bunların arasında masrafsız ve düşük faiz oranları ile müşterilerine kredi imkanı sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Ziraat Bankası, müşterilerinden minimum krediyi alan ve masrafsız kredi veren bankalar önerilerinde kesinlikle 1.sırada olan bir bankadır. Ayrıca kredi faiz oranlarının da ortalamanın biraz daha altında olması ile kredi konusunda çok fazla tercih edilmektedir. Denizbank ve Şekerbank da bu konuda müşterilerine oldukça fazla yardımcı olmaktadır. Düşük faiz oranları ile masrafsız kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]