Loopring Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

0
Loopring Coin Nedir?

Etherium tabanlı olan Loopring coin (LRC) bir kripto para birimidir. Loopring diğer kripto paraların akışkanlığını bir araya getirmeyi amaçlar ve böylece çok daha iyi bir finansal sistem kurmayı hedefler. Söz konusu durum Loopring’in akıllı sözleşmeleri kullanan herhangi bir platforma çok rahat bir şekilde bağlanabileceği anlamına gelir. Merkezi olmayan bu para birimi farklı protokolleri kullanmak suretiyle eşleştirme yolu ile alışveriş yapılmasına olanak sağlar.

 

Loopring Coin ve Çalışma Prensibi

 

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Loopring coin yatırımcılarına özerk bir sermaye kullanımı sağlar. Yani yatırımcıların siparişleri yürürlüğe girmeden önce paraları hala kendi cüzdanlarında kalır. Bu da işlemi iptal etme ya da düzeltme imkanı sağlar. Söz konusu durum bazı hallerde ciddi avantajlar sağlar.

 

Yatırımcılar bir ticaret yapmak istediklerinde cüzdanından bir sipariş yollamakta ve bununla şirket içinde oturum açmaktadır. Siparişler düğümler üzerinde eşleştiğinde cüzdanda işlem gören paralar değişir. Bu şekilde bir çalışma prensibine sahiptir fakat bu durum biraz daha detaylıdır. Burada genel olarak anlatılmıştır.

 

Loopring Coin Fiyatlarındaki Değişimler

 

LRC ilk olarak 30 Ağustos 2017 tarihinde dolaşıma girmiştir. Çok düşük bir fiyattan giriş yapmış ve uzun bir süre bu seviyelerde kalmıştır. 0,1 dolardan sonra 2018 yılının Ocak ayında 2,20 dolar seviyesini geçmiştir. Bu LRC için en üst tepe noktası olmuş ve zaman içinde yeniden düşüşe geçmiştir. Günümüzde 0,36 dolar seviyelerinden işlem görmektedir. Uzun süredir bu seviyelerdedir ve ilerideki hareketi her iki yöne de olabilir.

 

Loopring Coin Nasıl Satın Alınır?

 

Kripto paraların satın alınması için işlem gördükleri sanal borsaların bilinmesi gerekir. LRC birçok borsada işlem görür ve kullanıcılar için bu durum farklı alternatifler anlamına gelir. Fakat sanal olan borsalarda işlemler yine kripto paralarla yapılır. Bunun için kullanıcıların Bitcoin ya da Etherium alması gerekir. Söz konusu para birimleri daha sonra işlem görülen sanal borsadaki hesaba aktarılır. Bu işlem için Binance borsası sıklıkla tercih edilmektedir. İnternet üzerinden iki farklı aşamada Bitcoin kullanılarak Loopring alınması son derece kolaydır.

Ethos Coin Nedir?

Ethos Coin Nedir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]