Lise Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

0
Lise Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartlarının kullanım oranlarının her geçen gün artması, artık birçok kişinin kredi kartına daha da bağlı bir hale gelmesine neden olmuştur. Öyle ki, kredi kartları geçmişte en erken üniversite öğrencilerine verilirken, bazı bankalar artık lise öğrencilerine kredi kartı sunmaktadır.

Not: Hiçbir Öğrenciye Kredi Kartı Kullanmasını Önermiyoruz.

Lise Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilerin almış oldukları harçlıkların su gibi akması ve var olan ihtiyaçlarını karşılayamaması, eğitim süreçlerinde psikolojik açıdan birtakım problemlere neden olabiliyor. Ancak bir noktaya değinmek gerekir. O nokta da 18 yaşını doldurmamış hiçbir kimsenin kredi kartı sahibi olamayacağıdır. Bu nedenle kimliğinde 18 yaşını doldurmuş lise öğrencileri kredi kartından yararlanabiliyorken, henüz 18 yaşını doldurmamış olanların vasisi olmadan hiçbir şekilde bankacılık ürünlerini kullanamadıklarını söyleyelim. Bununla birlikte lise öğrencilerine kredi kartı veren bankalar birtakım şartlar da aramaktadırlar. Bu şartları taşıyan ve 18 yaşından büyük olan öğrencilerin kredi kartı almaları mümkün olabilmektedir. Peki, öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri?

TEB’dan Öğrenciye Kredi Kartı

Lise öğrencilerine kredi kartı veren bankalar Listesi

Ekonomik olarak biraz daha özgür olmak isteyen öğrenciler, kredi kartı alabilmek için bankalar ile iletişime geçiyorlar. Ancak öncelikli olarak bilinmesi gereken bir husus var ki, öğrencilere verilen kredi kartları ile iş sahibi olanlara verilen kredi kartları arasında birtakım farklılıklar vardır. Bu farklılıklardan biri de limittir. Öğrencilere çok düşük limitler ile kredi kartı verilmektedir.

 

Öğrencilere kredi kartı veren bankaların başında Türkiye Ekonomi Bankası gelir. Bu banka, 18 yaşını doldurmuş olan lise öğrencilerine 500 ile 1000 TL arasında limiti olan kredi kartları verebilmektedir. Üstelik verilen bu kredi kartı, birçok avantaja da sahip olmanıza imkan tanıyor. Zaman zaman yapılan kampanyalar haricinde bu kartlardan aidat alınmaması da öğrenciler için ekstra masrafın önüne geçmektedir.

Diğer Bankalar

Lise öğrencilerine kredi kartı veren bankalar listesine Garanti Bankasını da ekleyebiliriz. Lise öğrencilerine Extagenç kredi kartı veren Garanti bankası, bu kredi kartlarını sunarken sinema, maç ve diğer biletler için öğrencilere büyük indirimler yapmaktadır.

İş bankası da öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alır. Başlangıçta üst limit olarak 500 TL limitli kredi kartı veren iş bankası, daha sonra kullanım sürecini göz önünde bulundurarak bu limiti 1000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir.

Bunların haricinde Kuveyt Türk Bankasının da lise öğrencileri için kredi kartı imkânı tanıdığından bahsedebiliriz.

Sonuç olarak; lise öğrencilerine kredi kartı veren bankalar mevcuttur. Ancak bankaların devamlı güncel bir hizmet politikaları olduğu için hangi bankaların hangi şartlar altında kredi kartı verdiklerini bizzat şubelerden öğrenmeniz daha faydalı olabilir.

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

[Toplam:8    Ortalama:3.8/5]