Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

0

Acil bir durum karşısında ortaya çıkan nakit para ihtiyaçları için başvurulan vermezler genel olarak bankalardır. Daha önce bankalar üzerinden kredi alan kişiler, bankanın uygulamış olduğu prosedürleri ve işleyişlere hakim oldukları görülmekte. Kredi başvurusunda bulunmadan önce iyi bir analiz yapmanızı öneriyoruz. Ne kadar ihtiyacınızın bulunduğu, ödeme planlarınıza göre sizin için en uygun vade seçeneklerini belirlemeniz gerekiyor. Aksi halde ödemeler sırasında yaşayacağınız bir sorun sizlere büyük zararlar meydana getirecektir.

Zamanla ortaya çıkan ihtiyaçlardan ötürü planladığı ödeme takvimine uymakta zorlanan birçok kişi, bankalar ile zora düşmemek için kredi yapılandırma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle bankalar üzerinden 48 aya kadar tahsil edilen ihtiyaç kredilerinden faydalanan kişiler, 48 ay vade seçeneği üzerinden borçlarını ödemekte güçlük çekmekleri durumunda kredi yapılandırma özelliği sayesinde vade sayılarını 72 hatta 84 aya kadar yükseltebilmekte. Yeni gelen yasaya göre bankalar kampanya düzenlemedikte ihtiyaç kredisini maksimum 48 ay üzerinden vermektedir.

Kredi Yapılandırma İçin Gerekenler

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Eğer bankalar üzerinden birden fazla kredi alıyorsanız sadece biri için kredi yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Bu nedenle taksit tutarı en yüksek olan kredi üzerinden işlem yapmak sizlere oldukça iyi bir sonuç getirecektir. Almış oldukları krediyi 72 ay vade üzerinden yapılandırmak isteyen kişilerin uygulaması gereken bazı adımlar, aranan bazı şartlar bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Kredi yapılandırma hakkını kullanmak için kesinlikle yasal takibe düşmemiş, kredilerini düzenli ödeyenler arasında yer alması gerekiyor. Sürekli borcunu aksatan kişileri yapılandırma içerisine dahil edilmediği görülüyor.

Yukarıda yer alan hususlara uygun olan kişiler, doğrudan kredi çektiği banka ile iletişime geçerek işlemleri başlatabilir. Bankalar, yapılandırma işlemi sırasında aslında yeni bir kredi başvurusunda bulunuyor. 72 ya da 84 ay vade üzerinden yapılan başvurusu kabul edilen kişiler, eski borçları otomatik ödendikten sonra yeni borç üzerinden kredilerini ödemeye başlayacaktır. Yapılandırma başlatmadan önce tüm ayrıntıları iyi bir şekilde düşünmeniz gerekiyor.

Yapılandırma yaptırmanız durumunda borçlarınızı aksatmanız hiç iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Herhangi bir şekilde uzlaşmaya gidilmeden haciz ve idari işlemlerin başlatılacağını belirtmek istiyoruz. Konu hakkındaki ayrıntı bilgileri çalıştığınız bankanın destek birimleri üzerinden öğrenerek planlamalarda bulunabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]