E-Devlet’ten Yeni Ücretsiz Kredi Limiti Ve Çek Bilgileri Görüntüleme Sistemi

2
E-Devlet Kredi Limit Ve Borç Bilgileri Raporu

E-Devlet sayesinde birçok hizmetten hali hazırda kolay ve hızlı bir şekilde yararlanabiliyorduk. Şimdi Bu Hizmetlere Bir de Ücretsiz Olarak Kredi Limiti Ve Çek Bilgilerini Görüntüleyebileceğimiz yeni bir hizmet devreye girdi.

Daha önceden Kredi Risk Raporu gibi bilgileri öğrenmek için Findeks ve benzeri platformlardan belirli bir ücret karşılığında öğrenebiliyorduk.

E-Devlet’in yeni hizmeti sayesinde ücretsiz bir şekilde öğrenmemiz artık çok kolay. Fakat sistemden ayda sadece 1 kez sorgulama yapılabiliyor.

E-Devlet ve Türkiye Bankalar Birliği’nin ortak çalışması ile sistem 14 Mart Perşembe günü aktif hale getirildi. Artık hizmetle birlikte aracı platformlara ihtiyaç duymadan ücretsiz bir şekilde Kredi Limiti Ve Çek Bilgileri Raporuna Erişebilmemiz Mümkün.

Peki, Bu Hizmetten Nasıl Yararlanabiliriz?

İlk Önce E-Devlet Sistemine Giriş Yapmanız Gerekmektedir.

Sonrasında Arama Çubuğuna “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” Yazarak Hizmet Sayfasına Erişiyoruz.

Açılan Hizmet Sayfasında “Kredi Limit Ve Borç Bilgileri” Ve “Çek Bilgileri” olarak iki seçenek sunulacak. Bu İki Seçenekten oluşturmak istediğiniz rapora göre birini seçmeniz gerekecek.

Seçtiğiniz Seçenek İle İlgili Rapor Sayfası Açılacak Ve Talep Et Butonuna Tıkladığınız Zaman Cep Telefonunuza Rapora Erişmenizi Sağlayacak Size Özel Bir Kod Gönderilecektir.

İşlem Tamamlandığında Size Gelen Kodu Rapor Sayfasına Doğru Girdiğiniz Takdirde Raporunuz Görüntülenecektir.

Döviz Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]