Kredi Kartının Hafta Sonuna Denk Gelmesi Problem Olur mu?

0
Kredi Kartının Hafta Sonuna Denk Gelmesi Problem Olur mu?

Kredi kartları ödemelerinin hafta sonuna denk gelmesi artık birçok kişinin başına gelen bir durum olarak kabul ediliyor. Düzenli olarak kullanılmakta olan alanların başında alışveriş gelse de paranın yatırılma günü çok önemlidir. Bilindiği gibi kredi kartları her zaman için avantaj sağlamasa da oldukça kullanışlı olduğu noktalar olabiliyor.

Yapılabilecek tüm harcamalara ev sahipliği yapabilir. Çünkü sağlanan imkanda tam olarak bu yönde oluyor. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden harcama yapmak ve bununla beraber tekrarlamak için harcanan parayı yerine koymak gelmektedir. Üstelik sürekli olarak kullanılmak istenen alanların artması ve taksit fırsatları harcamaların daha fazla olmasına neden olmaktadır. En çok para harcanan zaman tatil yapılan tarihlerdir. Özellikle pazar günleri milyonlarca kişin ihtiyaçlarını ve diğer gereksinimlerini alma günü olarak kabul ediliyor.  Ödeme günün hafta sonuna gelmesi de bazı müşterileri korkutuyor. Çünkü sağlanacak olan imkanın devamı ve diğer bankacılık işlemeleri için bu çok önemlidir.

Kredi Kartı Ödemesinin Hafta Sonuna Gelmesi Nasıl Sorunlar Çıkartmaktadır?

Kredi kartı ödemelerinin hafta sonuna denk geldiğinde yapılması gerekenler normal bir şekilde işlemlere devam etmektedir. Bankalar size verdikleri ödeme planına uymanız için oldukça esnek konular çıkarmıştır. Ödemeniz hafta sonuna gelse de hiçbir aksaklık olmaz zaten otomatik olarak pazartesi günü yatırılması kabul edilir. Bankamatikler yardımıyla 7/24 işlemlerinizi hallede bilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bun fırsatlardan yararlanmak için yapılacak olan çalışmaların ne yönde olduğunu takip etmek gerekir. Böyle bir durumun sıkıntı olacağını düşünüyorsanız hemen en yakın banka şubesine giderek bilgi alabilirsiniz. Oradaki çalışanlar kesinlikle ne yapmanız konusunda size yardımcı olacaklardır. Diğer bir seçenek olarak telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu sayede hiçbir yere gitmeye ihtiyaç kalmadan hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Son olarak kullanılmakta olan internet ve mobil uygulamalardan e-mail yoluyla işlemlerinizi halledebilirsiniz.

hafta-sonuna-denk-gelen-kredi-kartı-odemesi
Kredi Kartı Ödemesinin Hafta Sonuna Gelmesi Nasıl Sorunlar Çıkartmaktadır?

Kredi Kartının Hafta Sonuna Denk Gelmesi Kredi Notunu Etkiler mi?

Kredi notunun hafta sonuna denk gelmesi tamamen kendisi için geliştirilmekte olan alanların normal seyirde ilerlemesiyle sonlanır. Yani bu durum için kredi notunu etkileyen bir süreç yoktur. Banka tarafından cumartesi ve pazar gününe denk gelen ödemeler otomatik olarak pazartesiye sarkar. İlk iş günü yatırılmayan kredi ve kredi kartı ekstreleri hemen kredi notunda düşüş yaşanmasına neden olur.

Bunun dışında puan düşürülmesi söz konusu değildir. Bunun yerine Cuma gününden gerekli olan ücretin yatırılması çok daha uygun olacaktır. İmkan dahilinde ne kadar erken yatırılsa o kadar doğru bir seçim olacaktır. Tüm bunlar bir araya geldiğimde dikkate alınacak pek bir konu olmadığı ortaya çıkmaktadır. Aşırı derece bunaltıcı bir duruma dönüşen kredi notu konusu artık böyle bir konuya dönüşmüş bulunuyor.

Kredi Notunun Düşmesine Neden Olan Yanlışlar Nelerdir?

Kredi notunun düşmesine neden başlıca kuralların başında zamanında yatmayan krediler ve kredi kartı ekstreleri gelmektedir. Nakit avans çekildiğinde bile notun düşmesi, yatırılması gereken paraların hafta sonuna gelmesi bile tedirgin etmektedir. Bütün bunlara dikkat ederek gelecek adına daha sağlıklı adımlar atılmış olmaktadır. Bankalar ödemeler konusunda sanıldığından çok daha hassas yaklaşmaktadır. Bunun bilincinde olan müşteriler tamamen kullanılmakta oldukları kartların yapılacak ödemelerini kaçırmamaya özen göstermektedir. Diğer taraftan tüm harcamalarına dikkatli olmaktadırlar. Kredi kartları ödemelerinin hafta sonuna denk gelmesi hiçbir problem çıkarmayacaktır.

Kıbrıs’ta Banka Hesabı Açtırmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

İşsizlere Kredi Veren Bankalar (Çalışmayana Kredi Çözümleri)

[Toplam:0    Ortalama:0/5]