Kredi Kartı Seçerken Aramanız Gereken 5 Özellik

0
kredi kartı seçerken aranması gereken özellikler

Yıllık Yüzde Oranı (APR)

Kredi kartı bakiyenizi her ay vade sonuna kadar ödemediğinizde, borçlu olduğunuz tutar üzerinden faiz tahakkuk edebilir. Yıllık yüzde oranı veya “APR” olarak gösterilen faiz oranınız, borcunuzun tutarı üzerinden ödeyeceğiniz nuormal orandır. Birçok kredi kartı, daha düşük bir giriş için APR sunar. Geçici bir süre için kredi kartı borcunu daha düşük bir faiz oranıyla (veya bazı durumlarda % 0 APR ) ödeyebilirsiniz. Ayrıca başka bir kredi kartından bakiye aktararak giriş APR’sinden de faydalanabilirsiniz.

Kredi kartı borcu ödüyorsanız, bu genel olarak ödediğiniz faiz miktarını azaltmak için harika bir yol olabilir. Ancak dikkatli olun! En azından faturada belirtilen minimum tutarı ödemezseniz, APR’niz varsayılan ücrete geri dönebilir.

Kartın Saklanması Maliyeti

Bir kredi kartı büyük faydalar sağlasa bile, ince baskıyı okumadığınız sürece çok fazla ücret ödeyebilirsiniz.

Yıllık ücret alan kartlar, daha iyi ödüller sunabilir ve bu ödüllerin çoğu (seyahatteki tasarruflar gibi) ücretin maliyetini karşılayabilir. Bu sizin için iyi bir şey ise, ilk yıl ücretinden feragat eden kartlardan yararlanarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

Ödüller

Kredi kartlarının en iyi faydalarından biri de harika ödüllerdir. Günlük alışverişleriniz size seyahat, perakende alımları, geri ödeme ve daha fazlası için başvurabileceğiniz puanlar kazandırabilir.

En fazla puan toplamak için genellikle benzin istasyonlarını, marketleri, belirli mağazaları ve çevrimiçi satıcıları harcadığınız yerler için size ödül veren bir kart seçin. Normalde satın aldığınız şeylere harcadığınızdan emin olun, çünkü ödül almak için daha fazla harcama yapmak muhtemelen paranızdan tasarruf etmek anlamına gelmeyecektir.

Kredi Limiti

Size en uygun kart esneklik sağlamak için yeterli bir kredi limiti sunacaktır. Genel olarak düşük limitli bir kartı, ilk kez kredi kullanmayı öğrenen üniversite öğrencileri için iyi bir seçenektir. Mezun olduktan sonra, daha büyük aylık harcamalar için daha yüksek bir limite ihtiyacınız olabilir. Daha yüksek bir limite sahip olmak, zaman içinde kredinize yardımcı olabilir, çünkü her ay kredi limitinizin daha düşük bir yüzdesini harcamanız kredi puanınız için iyidir.

 

Döviz Kurlarını Etkileyen 6 Faktör

Döviz Kurlarını Etkileyen 6 Faktör

[Toplam:0    Ortalama:0/5]