Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? Kredi Kartı Taksitleri Devam Ederken Kapatma İşlemi

0
Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır? Sorusunun Yanıtı Olarak Kullanmış olduğunuz kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız bunu birkaç yöntemle sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler:

  • Banka şubesinden talep ederek kredi kartınızı kapatabilir,
  • Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı kapatabilir,
  • İnternet bankacılığını kullanarak kredi kartınızı kapatabilirsiniz.
  • Ayrıca bazı bankalarda kapama işlemi sadece çağrı merkezi üzerinden yapılabiliyor.

Kredi Kartı Taksitleri Devam Ederken Kapatma İşlemi Yapılır mı?

Kredi kartınızın mevcutta taksitleri bulunsa bile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından düzenlenen yönetmeliğe göre kartınızı kapatma konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Yine ilgili yönetmelik kapsamında kredi kartınızı kapatmak için bankanıza talepte bulunduktan sonra 7 gün içerisinde kredi kartının kullanıma kapatılması gerekiyor.

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?Ayrıca kredi kartınız kapatıldıktan sonra da taksitlerinizi ödemeye devam edebilirsiniz. Güncel borcunuz bitene kadar bankanızın size hesap özetini gönderme zorunluluğu da bulunuyor.

Bankanın Kredi Kartını Kapatmama Şansı Var mı?

Bankalar, mevcuttaki müşteriyi kaybetmek istemedikleri için talebinizi onaylamamak adına size teklifler sunabilir. Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?Fakat siz kredi kartınızı kapatmak istediğiniz sürece bankanın mevcut mevzuat kapsamında kartınızı kapatmama gibi bir durumu söz konusu olamaz.

Kredi Kartı Kapatılması Durumunda İçindeki Puan Ne Olur?

Kredi kartınızı kapattığınızda içinde bulunan puanları artık kullanamazsınız. Bu nedenle eğer biriken puanlarınız var ise kartınızı kapattırmadan önce bu puanlarınızı kullanmanız gerektiğini unutmayın. Bunun yanında pek çok bankada kredi kartında biriken puanlar, yıllık olarak güncellenmekte ve kullanılmadığı zaman ise yeni yıl itibarıyla silinmektedir. Bankanızın puanlarınızı silip silmediğini bankanın çağrı merkezini arayarak öğrenmeniz mümkündür.

Asıl Kredi Kartı Kapanınca Bağlı Olan Ek Kart Ne Olur?

Ek kartlar asıl kredi kartına bağlıdır. Bu nedenle asıl kredi kartın iptal edildiği zaman ek kart da otomatik olarak iptal edilmektedir. Ek kart ile gerçekleştirilen harcamalarda hesap özeti asıl karta ait olarak yansımaktadır. Bu nedenle ek kartın kullanımına devam edilmesi mümkün olmamaktadır.

Taksitleri Devam Eden Kartın Kapatılması Durumunda Taksit Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

Taksitleri devam eden kredi kartı kapatıldığı zaman, daha önce yapılan ödemelerde olduğu gibi kart ödemeleri devam ediyor. Kredi kartına ait borç bitene kadar banka hesap özetini göndermeye devam etmektedir.

 

İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]