Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

0
Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ? Kredi kartları ile alışveriş yapan kişiler için bilindiği üzere bir düzenleme yapıldığını, yapılan düzenlemeler ile sahip olunan kredi ve banka kartlar üzerinden internet alışverişinin 31 Aralık 2017 ile kapatılacağını belirtmiştik. Bankalar üzerinden kartlarınızı internet alışverişlerinize açtırsanız dahi yapılan yeni düzenleme ile kredi kartı internet alışveriş onayı vermeyen kişilerin herhangi bir şekilde alışveriş yapamayacaklarını söyleyebiliriz.

İnsanların sahip oldukları kredi kartlar üzerinden internet alışverişi yapma oranlarının her geçen gün artması, bu bağlamda dolandırıcıların internet üzerinden kullanıcı kredi kartlarını ele geçirmesi dolandırıcılık girişimlerinin artmasına neden olmuştur. Bu bağlamda kişileri korumak, internet alışverişlerini daha güvenli hale getirmek amacı ile kredi kartı alışveriş onay sisteminin getirildiğini söyleyebiliriz.

Kredi kartı sahiplerini 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren internet alışverişlerine onay vermemeleri durumunda tüm elektronik ticaret işlemlerine kapatılacağını söyleyebiliriz. Eğer sahip olduğunuz kartlar üzerinden düzenli ödemeler yaptığınız noktalar var ve onay vermemiş iseniz abonelik ödemelerinin dahi yapılamayacağını söylemek isteriz. Sahip olduğunuz kredi kartların mobil bankacılık hizmetleri üzerinden, müşteri hizmetleri üzerinden ya da şubelere bizzat başvurmanız durumunda internet alışverişi onayı verebileceğinizi söylemek istiyoruz. Bu yazımız içerisinde telefonlarınız üzerinden Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? konusuna değinmeye çalışacağız.

Garanti Bankasını Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Kredi kartınız üzerinde tanımlı olan cep telefonlarınız üzerinden mesajlar bölümüne giriş yapınız. ONAY yazarak kredi kartınızın son 6 hanesini yazıp 3340’a mesaj göndermeniz durumunda online işlemlere kartınızı kolaylıkla açtırabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Akbank üzerinden kredi kartı hizmeti alan kişiler, 1 Ocak 2018 itibari ile internet alışverişlerine kapanan kartlarını INTERNET yazıp 8885’e mesaj atarak açtırabilirler.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Yapı kredi bankası üzerinden kredi kartlarını internet alışverişlerine açtırmak isteyen kişiler, mesaj bölüme AÇIK yazarak kredi kartları üzerinde yer alan müşteri numaralarını yazıp 4944’e mesaj göndermeleri durumunda işlemlerin başarılı olarak sonuçlandığını görebilirler.

QNB Finansbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

QNB Finansbank bünyesinde kredi kartı sahibi olan kişiler, kredi kartlarını internet alışverişlerine açtırmak istemeleri durumunda INTERNET yazıp sahip oldukları kredi kartının son 4 hanesini mesaj olarak 2273’e mesaj göndermeleri gerekmektedir.

 

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]