Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir mi ?

1
Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir mi
Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir mi

Kredi kartı borcu varken kredi almak bazen mümkün bazen ise mümkün olmayabiliyor. Öyle ki şuan mevcut olarak ödemekte bulunduğunuz kredi varken başka bir kredi almanın iki şartı vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi kredi notunuzun yeterli derecede yüksek olması şartıdır. Yani bankaların en dikkat ettiği konulardan biridir kredi notu. Kredi notunuz yeterli seviyelerde ise yapacağınız yeni kredi başvurunuzun onaylanma olasılığı da o oranda artar. Yani ödemekte olduğunuz kredinizin yanında yeni bir kredi almak istediğinizde öncelikle sizin kredi notunuza bakılır. Aynı zamanda ödemekte bulunduğunuz krediniz varken yeniden kredi almak için bankaların koşul olarak sunduğu şartlardan bir diğeri ise gelir durumunuzdur.

Yasal olarak yaptığınız aylık ödeme tutarlarınızın toplamı ispatlanabilir mevcut toplam hane gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde düzenlenmesi gereklidir. Hane gelirinize evinizde bulunan diğer aile bireylerinizin almış oldukları gelirler de dahildir. Yeniden bir kredi çekmek içinse bu hane gelirinizin yarısını hesaplayarak bu tutardan şuanda ödediğiniz aylık ödemeleri çıkartarak geriye kalan tutar ile yeni alacağınız kredinin aylık ödemesi olarak başvuru yapabilirsiniz. Fakat şunu da belirtelim ki kredinizi düzenli olarak ödemediyseniz ve 3 aylık süreci de geçirdiyseniz yeni bir kredi almanız imkansızdır. Bu yüzden kredi ödemelerinize her zaman dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Almak

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir mi ?
Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir mi

Kredi kartı borcu varken kredi almak yukarıda saydığımız şartları yerine getirdiğiniz de mümkün olmaktadır. Kredi kartı borcu varken kredi almak için öncelikle belirttiğimiz gibi kredi notunuzun yüksek olması gereklidir. Fakat kredi notunuzun düşük ise ve kredi kartı borcu varken kredi almak istiyorsanız başka bir yol daha mevcuttur. Bu da sağlam bir kefil bulmaktır. Gelir belgesi olan veya yeterli mal beyanında bulunabilecek bir kefil bulduğunuz da yine kredi kartı borcunuz varsa hatta kredi notunuz düşükse bile bu sağlam kefili göstermeniz halinde sizin başvurduğunuz bu yeni kredinizin onaylanma ihtimali yüksektir. Fakat kefil de göstermeden önce kredi notunuz düşük bulunsa bile başka bir bankaya 3 ayı geçen ödemeler yapmamanız halinde size kredi verilmeyecektir.

 

Önceki Yazımız : Kredi Borçlarını Birleştirme Tek Bankada

[Toplam:0    Ortalama:0/5]