Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
kredi kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Günlük alışveriş ihtiyacının kolay ve avantajlı bir şekilde gerçekleştirebilmenin en iyi yolu kredi kartı ile alışveriş yapmaktır. Neden mi? Kredi kartını alışveriş için kullanan bir banka müşterisi yapmış olduğu alışverişi en az 30 gün sonra ödeme imkanına sahiptir. Ayrıca peşin olarak alımı zor olan ürünlerin kredi kartının avantajı sayesinde taksitli olarak alınabilme imkanı bulunmaktadır. Aynı şekilde kredi kartları acil nakit avans ihtiyaçlarında 7/24 nakit desteği sunabilmektedir. Aylık olarak gelen faturaların ödemelerinin unutulması durumunda otomatik ödeme talimatı vermek suretiyle kredi kartı üzerinden ödeyebilirsiniz.

Tüm bu avantajları üzerinden barındıran kredi kartlarının kullanımı kadar hangisi tercih edeceğimiz noktasında son derece önemlidir. Bunun için kredi kartı alırken nelere dikkat edilmeli kriterini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. İlk defa kredi kartı alacak olan banka müşterileri için tavsiye niteliğindeki ilk öneri birçok avantajı üzerinde barındırabilen ve aynı zamanda ülkemizdeki birçok alışveriş noktasında geçerliliği bulunan kredi kartını tercih etmesi gerektiğidir. Kullanımı yaygın olan kredi kartının hem taksit hem de harcadıkça kredi kartında para biriktiren özelliğini diğerlerine nazaran bir adım önde bulundurmaktadır.

Kredi Kartı Aidatına Dikkat!

Kredi kartı alırken nelere dikkat edilmeli hususundaki bir diğer kriter ise kredi kartının 6 aylık veya yıllık kullanım ücretinin miktarıdır. Bunun için birçok banka kredi kartı kullanan müşterilerinde kart aidatı almaktadır. Lakin yine aynı bankalar müşteri kaçırmama adına klasik olarak ifade edilen kredi kartlarından herhangi bir şekilde kart aidatı talep etmemektedir. Kredi kartı aidatı almayan bankaları öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz. Özellikle kart aidatı vermek istemeyen banka müşterileri için otomatik ödeme talimatı verme yönünde yönlendirme de yapmaktadırlar. Kredi kartının temini sırasında çok önemli olan bir diğer kriter ise kartın faiz oranlarıdır.

Gerek alışveriş faizi gerek nakit avans faizi gerekse de gecikme faizleri yüksek olan kredi kartlarından mümkün olduğunca uzak durmak gerekmektedir. kredi kartı alırken nelere dikkat edilmeli hususunda bir diğer kriterde kredi kartının limit rakamlarıdır. Özellikle çeşitli büyük eşya alımlarından kredi kartı limitinin yükseltilememesi durumunda maalesef alışverişlerin yarıda kalması söz konusudur. Bunun yaşanmaması adına istenildiği zaman limit arttırımı yapılabilen kredi kartlarının tercih edilmesi banka müşterisine büyük avantaj sağlamaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]