Kredi Çekmeye Engel Durumlar

0
Kredi Çekmeye Engel Durumlar

Kredi Çekmeye Engel Durumlar Elde yeteri kadar nakit parası olmayan ya da herhangi bir ihtiyacını karşılamak için insanların başvurduğu ilk yöntem kredi çekmektir. Çünkü kredi sayesinde ihtiyacımızı kısa sürede hallederiz ve sonra kredimizi anlaştığımız taksit oranında geri öderiz. Her ne kadar ihtiyaç duysak bütün bankalar vermeye niyetli olsa da bazen umduğumuz olmaz ve başvurduğumuz krediye olumsuz cevap alırız. Olumsuz cevap almamıza engel olan nedenleri anlatmaya başlayalım.

Kredi Çekmeye Engel Durumlar

Kredi Çekmeye Engel Durumlar

Kredi başvurumuzun onaylanmamasının bazı nedenleri vardır. Bu nedenlerin başında aylık kazancınız gelmektedir. İyi bir maaş aldığınızı belgeleyemezseniz kredi çekme şansınız olmayacaktır. Herhangi bir gelirinin resmiyette olmaması da kredi alabilmenize engel olacaktır. Başka bir engel de daha önce aldığınız kredi bilgileridir. Eğer daha önce kredi çekip ödeme planında sıkıntı çekmişseniz bu da sizin için olumsuz bir durum olacaktır. Başka bir engel de daha önce çektiğiniz bir kredi varsa ve onun ödemeleri devam ediyorsa özellikle ödeme konusunda sıkıntı çekiyorsanız kredi almanız çok zorlaşır. Kendiniz kredi çekmeyip başka birine kefil olmuşsanız o da ödemede sıkıntı çekmişse bu da size olumlu bir cevap verilmesine engel olacaktır.

Kredi Çekmeye Engel Durumlar

Kredi notunuzun düşük olması kredi çekmenizin önündeki en büyük engellerdendir. Kredi notunuz iyi veya çok iyi değilse olumlu cevap almanız çok mümkün değildir. Kara listede olmak diye bilinen hakkında herhangi bir idari takip olması da kredi almaya engel bir durumdur. Bu nedenlerin dışında bankalar keyfi olarak kredi vermeyebilir.

 

Örtülü Ödenek Nedir? Örtülü Ödenek Ne İşe Yarar?

Örtülü Ödenek Nedir? Örtülü Ödenek Ne İşe Yarar?

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]