Kredi Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

0
kredi başvurusu nereye yapılır

Çeşitli ihtiyaçlarımızı karşılama adına gerekli duyulan nakit para için sürekli olarak bankaları tercih etmekteyiz. Bankaların en çok tercih edilen bankacılık işlemleri arasında yer alan kredileri her türlü ihtiyacın karşılanmasına yönelik olarak sınıflandırmaktadırlar. Her bir kredi ürünü kendi içerisinde belirli bir faiz oranına ve geri ödeme vadesine sahiptir. Banka tarafından sınıflandırılan kredi ürünlerinden en uygun olanını tercih etmek isteyen banka müşterileri kredi başvurusu yapmalıdırlar. İstenilen kredi ürünü için başvuru işlemleri yine bankanın belirlemiş olduğu hizmet kanalları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bankalar müşterilerinin kredi ihtiyaçları için banka şubelerini, banka ATM’lerini, mobil, telefon ve internet bankacılığı kanallarını kullandırmaktadırlar. Hızlı, kolay ve pratik bir başvuru işlemi için müşterinin hesabına en uygun gelen yolu rahatlıkla kullanabilmektedir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Peki, ihtiyaca yönelik olarak kredi başvurusu nasıl yapılır? Herhangi bir banka üzerinden ihtiyacımıza yönelik olarak kredi kullanmak istediğimizde kullanacağımız hizmet kanalı önemli rol oynar. Eğer kredi başvuru işlemi için banka şubeleri tercih edildiğinde bulunduğunuz il ve ilçe merkezinde yer alan herhangi bir banka şubesine gitmek yeterlidir. Banka içerisinde görevli bulunan personele talebin ne olduğu konusunda bilgi verilmesi yeterli olup görüşmeye giderken maaş bordrosu ve nüfus cüzdanını götürmeyi unutmamak gerekmektedir.

Kredi başvuru için mobil bankacılık kanalını kullanacak olan banka müşterileri ise, hizmet kanalı üzerinde yer alan bölümlerden “krediler” kısmına girmek suretiyle başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.

Kredi için telefon bankacılığını kullanmak isteyen banka müşterileri ise bu sefer bankanın 444 veya 0850 ile başlayan çağrı merkezi numarasını arayıp, sesli kayıt sisteminin yönlendirmesi neticesinde kredi başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Kredi başvurusu için İnternet bankacılığını tercih edecek olan banka müşterileri ise bu sefer bilgisayar ve cep telefonları üzerinden ilgili ekranın kullanarak “krediler” bölümüne girmek suretiyle kredi başvuru formunu doldurmak suretiyle işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi başvurusu nasıl yapılır, sorusunun yanıtı ile ilgili olarak kullanılabilecek son başvuru kanalı ise banka ATM’leridir. Birçok bankanın yeni yeni sunmaya başladığı bu hizmet sayesinde banka ATM’leri üzerinden kredi başvuru yapabilmektedir. Tüm bu hizmet kanallarını kullanmak suretiyle ihtiyacınız olan kredi artık daha yakınınızda.

Kredi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar makalemizi okuyarak kredi başvurusu öncesinde biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]