Kosgebden Hibe Nasıl Alınır?

0

Kosgebden Hibe Nasıl Alınır?

Kosgebden Hibe Nasıl Alınır?
Kosgebden Hibe Nasıl Alınır?

Kosgebden Hibe Nasıl Alınır? Son dönemde girişimcilerin üzerinde en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de KOSGEB hibe nasıl alınır? olduğunu söyleyebiliriz. Küçük ve orta ölçekli işletmelere, devlet teşvikli kredi desteği sağlanıyor. Faizsiz ve hibe kredisiyle işyeri açabilir ve işinizi daha da fazla büyütmeye başlayabilirsiniz. Kosgeb desteklerini şirketlerin alabilmesi için bir takım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. KOSGEB başvurusunda bulunacak kişilerin öncellikle %30’dan fazla payınızın olmaması gerekmektedir. Eğer ki şirkette %30’un üzerinde ortaklık durumunuz varsa yeni kurduğunuz bir iş için KOSGEB’den destek alamazsınız.  32 Saate indirilen eğitimlere sizlerde katılarak girişimcilik sertifikanızı da alabilirsiniz. Eğitimlere katılarak girişimcilik sertifkası aldığınız an KOSGEB hibe kredi desteğinden en kolay yoldan yararlanmaya başlayacaksınız. Hibe kredisinden yararlanabilmeniz adına ilk olarak kursa katılın ve sertifikanızı alın.

KOSGEB tarafından 50 bin TL hibe kredisi verilmektedir. KOSGEB 50 bin TL hibe kredisini almak için neler yapılması gerektiği konusunda bir düşünce hakimdir. 50 Bin Lira yeni girişimci destek programı içerisinde yer almaktadır. Eğer ki bu programdan en hızlı şekilde yararlanmak istiyorsanız da e- kobi girişi yapmanız gerekiyor. İşletme işlemleri/ yeni girişimci  desteği başvurusu yaparak hibe kredisinden de yararlamaya adım atabilirsiniz.

KOSGEB Hibe Desteği

KOSGEB işletme kuruluşu için ise 2 Bin TL harcamaktadır. Yeni açılan şirket tarafından bu parayı harcayabilmesi adına ise harcamalarını mutlaka belgelemesi gerekmektedir. Belgelendirme sistemlerinde herhangi bir problemin yaşanmaması adına tüm harcamalarında bankadan yapılması gerekiyor. Bu sayede işlerinizi biraz daha yoluna koyulabilirsiniz. KOSGEB  tarafından 50.000 TL karşılıksız geri ödemesiz, 100.000 TL sıfır faizli hibe kredisi veriliyor. Hibe kredisi için işletme sahibi olacak vatandaşlar 70 saatten 32 saate düşürülen kursa başvuru yaparak eğitim faaliyetlerinden yararlanması gerekiyor. KOSGEB hibe kredisi amaçlarından birisi de tamamen işletmeleri desteklemek amaçlıdır diyebiliriz. Hibe kredisi sağlanırken erkeklere %70, bayanlarda da %90  destek sağlayan faizsiz kredi olanağı sunuyor. Eğer ki sizlerde işletmenizi büyütmek ya da yeni bir işletme sahibi olmak istiyorsanız hibe kredi başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır Yazısına Ulaşmak İçin Tıklayın..

[Toplam:1    Ortalama:1/5]