KOSGEB Hibe Destek Kredisi 2019

0
KOSGEB Hibe Destek Kredisi 2019
KOSGEB Hibe Destek Kredisi 2019

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler başta olmak üzere fikir sahibi olan her bireye maddi destekler veren KOSGEB, 2019 yılında da destek dağıtımı yapmaya devam ediyor. 2019 yılı içerisinde 4 paket program üzerinden destek verecek olan KOSGEB, desteklerini sadece belirli şehirler için sucacağını da dile getirmiş durumda.

KOSGEB 2019 Hibe Destek Kredisi Şartları?

KOSGEB hibe destek kredisi için başvuru şartların oldukça katı olduğu düşünülmekte. Oysa kurallar oldukça açık ve basittir. Türkiye yaşamak bir şart olarak gösterilse de başvuruda bulunacak adayların kesinlikle Türk vatandaşı olmaları şarttır. Başvuruda bulunmak için adayların 18 ile 65 yaş arasında olması gerekiyor. 65 yaş üzeri kişilerin KOSGEB’e başvuramadıkları görülmektedir. Başvuru sırasında talep edilen belge ve evraklar;

  • KOSGEB hibe destek kredisi başvurusunda bulunmak için ilk olarak nüfus cüzdanının aslı gerekmektedir. Başvuruda bulunan adayların ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanları göstermeleri kabul edilmemekte.
  • Bölgede bulunan nüfus müdürlüklerinden ikâmetgah senedi alınması gerekiyor.
  • Hibe’den ziyade kredi çekmek isteyen kişiler için gelir belgesi gösterilebilir. Fakat, bu belgenin gösterilmesi şart değildir.

Ev Hanımlarına 250,000 TL Hibe Destek Kredisi Veriliyor!

2019 yılı KOSGEB projelerine baktığımızda belirli bir fikri olup hayata geçiremeyen ev hanımlarına da destek vermeye başlamış durumda. Tamamen geri ödemesiz olacak şekilde verilecek olan 250,000 TL ile artık ev hanımları da kendi işlerinin sahibi olabilmektedir. Bu destek yararlanan kişiler, kesinlikle aldıkları destekten geri ödeme yapmamaktadır.

KOSGEB 2019 Destek Verilen İller

Artvin, Amasya, Gümüşhane, Trabzon, Sakarya, İstanbul, Kocaeli, Bolu, Bilecik, Bursa, Kütahya ve Eskişehir, Gaziantep, Muş, Kars, Diyarbakır, Adana, Konya, Van, Şırnak, Hakkari, Tekirdağ, Çanakkale şehirlerinin tüm ilçeleri ve kasabalarında yaşayan kişiler KOSGEB hibe destek kredisi içi başvuruda bulunabilirler. Destek verilen iş kolları konusunda da bilgi verecek olursak;

  • Ayakkabı tamircisi dükkanı açmak
  • Telefon tamircisi dükkanı açmak
  • Bakkal, büfe, şarküteri, market açmak
  • Organize sanayi bölgeleri ya da oto sanayiciler içerisinde kaportacı, rot balans dükkanı, motor dükkanı, yedek parça dükkanı, çorbacı, köfteci, çaycı açmak isteyen kişilere kredi konusunda destek verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]