Kıbrıs’ta Banka Hesabı Açtırmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

2
Kıbrıs’ta Banka Hesabı Açtırmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler Nelerdir?

Kıbrıs’ta banka hesabı açtırmak isteyenler için bilinmesi gerekenlerin neler olduğu oldukça merak edilen bir konu haline geldi. Çünkü sürekli gerek askerlik gerek öğrenci akınının başlaması gibi nedenler bu tarz işlemleri beraberinde getirdi. Sürekli olarak yaşanılan banka hesabı açma problemleri Kıbrıs’ta çok daha kolay hale geldi. Dikkat edilmesi Türkiye Cumhuriyetine dahil olan kısımda mı yoksa Rum kesimi tarafında yapılacak olan tercihtir. Normal olarak yapılan bankacılık işlemleri direk olarak orda da geçerli olmaktadır.

Devamlı olarak kullanılan alanların gelişimini sağlamak için bankalar kolaylıklar sağlamaya devam etmektedir. Yapılması planlanan sözleşmeler için hangi ülkeye ait vatandaşlık numarasına sahip olduğunuz merak konusudur. Devamlı olarak sistem üzerinde kayıtların artması ve özellikle para transferlerinin nüfusla birlikte çoğalması gibi nedenlerle işlerin biraz daha hafifletilmesi beklenilmektedir.

Kıbrıs’ta Banka Hesabı Açtırmak İsteyenlerin Nelere Dikkat Etmesi Gerekmektedir?

Kıbrıs’ta banka hesabı sahibi olmak için bilinmesi gerekenlerin başında hangi yönde hareket etmek istediklerine bağlıdır. Rum kesiminde otomatik olarak bir Türk vatandaşı turist sıfatında bulunacaktır. Bu nedenle ikamet belgesine varana kadar en ince ayrıntılar hesaplanacaktır. Türkiye’ye ait kısımda İstanbul’da nasıl işlem yapıyorsa aynı sistemde ilerlemektedir. Sonuç olarak aynı bankalar tercih edilecek ve talep edilen belgelerde bu yönde olacaktır. Zaten orada hesap açmak isteyenler genel olarak oranın yerlisi veya yerleşik hayatına geçiş yapan insanlar tarafından olmaktadır.

En geniş kapsamlı olarak askerlerimiz ve son yıllarda oldukça tercih edilen Üniversitelerin öğrencileri gelmektedir. Devamlı bir şekilde kalınması ve geri dönüş planının olmaması bile birkaç işlemi daha hızlı olmasına olanak sağlar. Ancak Kıbrıs için turist sınıfa dahil edilirseniz evrak konusunda biraz daha zorlu bir süreç sizi bekliyor demektir. Kıbrıs’ta sunulacak olan banka hizmetleri hakkında bilgi edinmeden işlem yapmanız oldukça zor olacaktır. Çünkü bu bilgilere sahip olarak hareket etmeniz direk orada istenecek olan belge ve diğer ihtiyaçların yanınızda bulunma avantajı sunacaktır.

Kıbrıs Bankalarından Hesap Açtırmak

Kıbrıs Rum Kesiminde Hesap Açtırmak İsteyenlerden Talep Edilen Belgeler Nelerdir?

Kıbrıs’ta Rum kesiminde hesap açtırmak isteyenlerin yapması gerekenleri bilerek hareket edilmesinde çok büyük fayda var. Çünkü istenecek olan evrakların elinizde hazır bulundurmanız her şeyden önce bu taleplere uyup uymadığınızı gösterecektir. Sistem üzerinde banka isimleri değişse de genel olarak bu belgelere ihtiyaç duyulmaktadır.

  • Pasaport ve adınıza ait diğer kimlik bilgileri
  • Kıbrıs’ta kalmış olduğunuz yerinde tam olarak eksiksiz şekilde adresi ve ulaşım sağlanacağı için telefon bilgileri
  • Çalışmak istediğiniz banka dışında farklı bir bankadan gelecek bankacı mektubu olmaz olmazlar arasındadır.
  • Başvuru formunun tam olarak doldurulması ve hesap açma talebinin onaylanması istenecektir.

Bazı bankalar tüm adımlardan önce ön başvuru adı verilen tanıtıcı bilgilendirme isteme hakkına sahiptir. Aynı zamanda böyle bir başvurunun nasıl sonuçlandığı hesaplamak banka tarafından gizli tutulabilmektedir.

Kıbrıs’ta Türklere Normal Koşullar Sağlayan Bankalar Hangileridir?

Kıbrıs’ta rahatlıkla hesap açabilecek Türk bankalarının sayısını her geçen sene biraz daha artmaktadır. Sıralamakta olduğumuz bankalarda normal bir hesap açar gibi hesap açabilirsiniz.

  • ING Bank
  • Garanti Bankası
  • Halk Bank
  • HSBC
  • Şeker Bank
  • Ziraat Bankası

Kıbrıs’ta banka hesabı açtırmak isteyenler için bilinmesi gerekenlerin eksiksiz olarak yapılması ve aynı zamanda talep edilecek ekstra durumlara karşı hazırlıklı olunması gerekmektedir.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar (Çalışmayana Kredi Çözümleri)

Başka Bankanın Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]