KDV VE ÖTV İNDİRİMİ MÜJDESİ GELDİ

0
KDV Ve ÖTV indirimi müjdesi

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan KDV Ve Ötv İndirimi Müjdesi Geldi.Berat Albayrak’ın Vergi Deneti Toplantısındaki Açıklamaları Şöyle:

Berat Albayrak'tan KDV VE ÖTV İndirimi müjdesi

Berat Albayrak Vergi Denetim Toplantısında ocak ayına kadar devreye girecek indirimler hakkında konuştu.Bakan Albayrak’ın konuşmalarına göre ocak ayına kadar KDV ve ÖTV indirimlerinden bahsedildi.Toplantıda hangi sektör ve ürünlerin indirim kapsamına gireceğinede değinerek Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına destek veren firma sayısınında 2500’ü geçtiğini dile getirdi.

Açıklamalara Göre ÖTV İndirimi İlk Olarak Beyaz Eşya Sektöründe Uygulanacak.

Beyaz Eşya Sektörü harici olarak 1600cc altında olan motorlu taşıtlar içinde ÖTV’nin 15 puanlık indirim söz konusudur.Ticari araçlar içinde KDV oranı %18’den %1’e indirilecektir.

İndirim yapılacak olan diğer bir sektör ise Mobilya olduğu belirtildi.Mobilya sektöründe KDV %18’den %8’e İneceği Açıklandı.

Enflasyonla Topyekün Mücadele

Konut’ta Yüzde 8’e İndirilen KDV Uygulaması Ocak Ayına Kadar Devam Edecek.

Berat Albayrak konutta yapılan indirimin normalde Ekim ayının sonunda biteceğini fakat ocak ayına kadar uzatıldığını belirtti.Tapu harçlarında da %3 uygulamasının ocak ayına kadar devam edeceğini açıkladı.

Bakan Albayrak piyasayı canlandırmak için bazı düzenlemelerin yapılacağına ve bu düzenlemelerin devamlı yapılmasına dikkat çekti.Piyasaının canlanması için 6 maddelik uygulamaların yürürlüğe konacağını belirtti.İndirimlerle birlikte Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına destek veren firmalarla enflasyonla mücadelede olumlu getrisi yüksek olan bir çalışma sağlandı.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]