İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok

0
iş kuran girişimcilere vergi

İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok

İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok
İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok

Ülke ekonomisinin iyileşmesi ve genç nüfusun da üretime katılması için İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok. Bu kolaylık sayesinde gençler kendiişlerini rahatlıkla kurabilecek ve ülke ekonomisi de bu gelişme ile oldukça ilerleyecek. Gençlere sağlanacak olan bu vergi affı tüm sektörlerde geçerli olacaktır. Bu vergi indiriminden yararlanılması için aranacak tek özellik ise 29 yaşını doldurmamış olmaktadır.

Genç girişimcilerin önünü açacak ve istedikleri sektörde ilerlemesini sağlayacak olan vergi affı her kesimden olumlu karşılandı ve bu kolaylık sonrasında yüz binlerce genç girişimci başvuruda bulundu. Genç nüfusa sahip olan ülkemizde sağlanan bu kolaylık tüm ticari işletmeler için geçerli olduğu gibi aynı zamanda avukatlık, doktorluk, mimarlık ve eczacılık için de geçerli olacaktır. Birçok farklı meslek dalını kapsayan vergi muafiyeti herkes için kolaylık sağlayacak ve işletmelerin kısa sürede büyümesine ön ayak olacaktır.

iş kuran girişimcilere vergi
iş kuran girişimcilere vergi

Tabi, İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok haberi sonrasında birçok girişimci haberin içeriğine baktığında zorlayıcı istekler ile karşılaşacaklarını sandı. Halbuki bu vergi muafiyeti hiçbir şekilde zorlayıcı maddelerden oluşmuyor ve mükelleflerden zor işlemler istemiyor. Yukarıda da belirtildiği gibi 3 yıllık vergi muafiyetinden yararlanmak için öncelikle 29 yaşından küçük olmak gerekiyor. Diğer bir istenen şart ise işletmenin yıllık gelirinin 75 bin TL olması gerekmektedir. Bu iki kriter olmazsa olmaz özellik gösteriyor ve sadece bu iki kriteri yerine getirebilen genç girişimcilere vergi muafiyeti sağlanıyor.

Yeni İş Kuranlara 3 Yıl Vergi Muafiyeti

Vergi muafiyetinden yararlanmak isteyen avukat ve eczacı gibi meslek sahipleri öncelikle şahıs şirketi kurmaları gerekecektir. Çünkü avukat ve eczacı gibi meslek sahipleri zaten kurumlar vergisi mükellefi değildirler. Bu meslek erbapları şahsen gelir vergisi mükellefi olmalıdırlar. Bu sayede kişiler vergi muafiyetinden yararlanacaktır.

Vergi muafiyetinden yararlanmak isteyen genç girişimciler limited veya anonim şirketleri kurarlarsa, vergi muafiyetinden yararlanamayacaktırlar. Çünkü bu işletmeler de kurumlar vergisi mükellefi olmaktadırlar. Kolektif şirketler ve adi ortaklıklarda ise bizzat gelir vergisi mükellefi olunduğu için teşvikten yararlanabilecektirler. Vergi muafiyeti sağlamak isteyen genç girişimciler yıllık olarak 100 bin liralık bir gelir sağladıklarında 22 bin 300 lira gibi bir destek almış olacaktır.

Gerekli şartları sağlayan genç girişimciler, İş Kuran Genç Girişimcilere 3 Yıl Vergi Yok hizmetlerinden yararlanarak bu ilk adımlarında yalnız bırakılmıyor ve son derece de avantajlı bir durum sunularak mesleklerinin ilk yıllarda oldukça yüksek bir destek görüyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]