İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır?

1

İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır?

Günümüzde aktif olarak kullanan kredi kartı sayısının 180 milyona çıkması kredi kartları üzerindeki takip işlemlerinin artmasına neden olmuş durumda. Gerçekten ihtiyaç olan durumlarda kontrollü bir şekilde kullanılması durumunda birçok kolaylıklar sağlayan kredi kartları kontrolsüz olarak kullanılması durumunda kişilerin başlarına büyük sorunlar açmaktadır. Kontrolsüz kredi kartı kullanımının başlaması ile beraber ya bankalar ya da kişiler kendi istekleri ile kredi kartlarını iptal ettirirler. Belirli bir süreden sonra kart kullanımına ihtiyaç duyan kişiler İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır? sorusu ile yüzleşmek durumunda kalmaktadırlar. Öncelikle bankalar, kişilerin iptal ettirdikleri ya da iptal ettiği kredi kartlarını tekrar almalarına olanak vermektedir.

İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır? sorusunun cevabı aslında banka şubelerine yapılacak başvuruda gizlidir. Müşteri hizmetlerinden ya da şubeler üzerine giderek öncelikle iptal ettirdiğiniz kredi kartına ait kartı teslim etmeniz ya da ATM’ye takarak yutmasını sağlamalısınız. İptal edilen kartları ATM’lere takıldıkları zaman otomatik olarak teslim edilmiş görevi üstlenmektedir. İptal ettirilen kredi kartınızı yeniden kullanmak istiyorsanız şube ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Eski kartınızı saklamanız durumunda onun geçerli olmadığını, bilgileri güncellenmiş yeni bir kart sahibi olacağınızın da altını çizelim. Her isteyen kişi maalesef kapatılan kredi kartını aktif ettirip kullanıma açtıramamaktadır. Bunun için aranan bazı şartlar ve gerekliliklerin de bulunduğunu belirtelim. Bunlardan da bahsedecek olursak;

İptal Edilen Kredi Kartını Açtırma

Kendi isteğinizi ile kredi kartını iptal ettirdi ya da kapattırdı iseniz banka şubelerine giderek kartınızı tekrardan aktif etmek istediğinizi belirtirsiniz. Birkaç evrak ve belge imzalayarak başvuruyu yapar, birkaç gün içerisinde kartınızı alabilirsiniz. Borçlu olmanızdan dolayı eğer kartınız banka tarafından kapatıldı ise işlemlerin biraz uzuyacağını söyleyebiliriz. İptal Edilen Kredi Kartı Yeniden Nasıl Açılır? sorusu borçlular için kredi notu, geçmiş dönemlerdeki kredi borçlarının ödenme durumuna, aksatılmaların boyutları gibi konulara bakmaktadır. Eğer kredi notunuz düşük ise eski kredi kartınızı alamayacağınız gibi yeni kredi kartıda almanız mümkün değildir.  Detaylı bilgileri yine en doğru şekilde kullandığınız banka şubelerinden alabilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:1/5]