İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı?

0
kapanan kredi kartını açtırma

İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı?

İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı
İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı

Kredi kartı kullanıcıları tarafından sorulan sorulardan biride iptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı ? Öncelikle kartınızı neden iptal ettirdiğiniz önemlidir yani çalınma ya da kaybolma sonucu iptal edilen kredi kartların tekrar aktif hale gelmesi mümkün değildir. Çalınma ya da kaybolma sonucu iptal edilen kredi kartınızın yerine yeniden bankaya başvuru yapmalısınız. Bu başvurudan maksimum on beş gün sonra yeni kredi kartınız verdiğiniz adrese ulaşacak ya da isteğe göre gidip banka şubesinden kimliğiniz ile teslim alabilirsiniz.

İptal ettirdiğiniz kredi kartınızı aktif hale getirebilmeniz için kapattırma nedeniniz çalınma ya da kaybolma olmamalıdır. Bankanın müşteri hizmetlerini aradığınızda kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum dediğinizde size nedeni sorulacaktır. Ödemesinde güçlük çekiyorum ya da kart kullanmak istemiyorum dediğinizde size özel seçenekler sunulacaktır. Fakat siz ilada karınızı iptal ettirmek istiyorsanız hemen iptali gerçekleşebilir. İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı sorusuna cevap olarak çalınma ya da kaybolma olmayan kredi kartınızı istediğiniz zaman banka tarafından aktif hale getirebilirsiniz.

İptal Edilen Kredi Kartın Aktif Hale Gelir mi?

İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı
İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı?

Çoğu kredi kartı kullanıcıları kart borçlarını ödemekte zorlandığı için iptal ettirmek istemektedir. Kartınızı iptal ettirmek için öncelikle borcunuzun tamamını ödemeniz gereklidir. Kredi kartınız çalınmadı ya da kaybolmadıysa kartınızı borcu olduğu halde iptal ettirmeniz mümkün değildir. Borcunu ödediğiniz kredi kartınızı istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirmeniz mümkündür. Bunun için bankanızla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

İptal ettirdiğiniz kredi kartınızı tekrar aktif hale getirmek için bankanın sizden istediği bir takım evraklar ya da bilgiler olacaktır. Fakat hiçbir banka iptal ettirdiğiniz kredi kartınızın aynısını size iade etmez yani kart numaranız cvsi numarası aynı olmaz kartınızı aktif hale getirir fakat size kart bilgileri yani üzerindeki ve arkasında ki numaraların farklı sıfır bir kredi kartı gönderir. İptal edilen kredi kartı açılır mı sorusuna ancak bu şekilde evet eski kredi kartınız aktif hale gelebilir diyebiliriz.

Şunu da belirtmekte büyük fayda olacaktır iptal ettirdiğiniz kredi kartınızı yeniden aktif hale getirmek yerine sıfırdan bir kredi kartı başvuru yapmanız daha sorunsuz bir şekilde kredi kartınızı kullanmanızı sağlayacaktır. Nedeni ise eski bilgileri verdiğiniz takdirde şayet banka bilgilerinizi güncellemediyse ve eski kişisel bilgileriniz ile size kart gönderecekse bu sizin için problem olacak ve bankanın gönderdi kredi kartı uzun bir süre size ulaşmayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]