İnternetten Para Kazanma Yolları

0
internetten para kazanma

İnsanlar iş hayatına girdikleri zaman para yetersizliğiyle karşılaşınca hemen ek gelir getirecek işler veya internetten para kazanma diye aratırlar. İnternetten para kazanma ne kadar kolay gözükse bile işin içine girildiğinde öyle olmadığını görebilirsiniz. İnternet sitesinden para kazanmanın 4 yolu vardır;

1 – Reklam Alarak

internetten para kazanma

Sitenize çeşitli firmalardan veya şahıslardan reklam alarak para kazanabilirsiniz. Bunların en popüleri AdSense isimli platformdur. Her ne kadar kolay gözükse de birçok site adsense hesabı alamıyor. Diğer reklam firmalarına da bakıldığında ödeme vermeyen, düşük ücret veren gibi problemler karşımıza çıkabiliyor.

2 – Tanıtım Yazısı Satarak

Birçok kişi internetten para kazanmak amacıyla site kurar. Fakat para kazanma amacıyla girmeyip, hobi tarzı site kurup yöneten insanlar daha çok başarılı olabiliyorlar. Çünkü para kazanma hedefiyle girdiğiniz de para kazanamayınca hevesiniz kırılacaktır. Ancak hobi diye site açıp içine yazılar girerseniz, para kazansanız da kazanmasanız da o kadar önemsemeyeceksiniz. Site açıp iyi bir yerlere getiren kişilerin site değerleri iyi olur. Sitelerini yükseltmek isteyen site sahipleri de bu kişilerin sitelerinden tanıtım yazısı alarak kendi sitelerini yükseltmeye uğraşırlar.

3 – Link Satarak

Siteniz kalitesini yükselttiği zaman alexa değerleri DA PA gibi site değerleri yükselince kendi sitelerini yükseltmek isteyen site sahipleri sizlerle iletişime geçip sitenizden link verilmesini isteyecektir. Böylelikle siteleriniz geliştikçe size para kazandıracaktır.

4 – Sitenizi Satarak Para Kazanabilirsiniz

internetten para kazanma

Birçok insan site yapar fakat o siteler genel olarak çöp denilen internet boşluğuna gönderilir. Bütün emekler boşa gider. Durum böyle olunca artık insanda site kurma isteği kalmıyor bundan dolayı da bazı kişiler sitelerinden memnun değillerse bile en azından biraz fazla ilgi gösterip, değerlerini yükseltip o siteleri değerlendirebilecek birilerine satabiliyorlar. Sattıkları insanlar genel olarak SEO mesleğine sahip kişilerdir.

Tabii ki internetten para kazanma yolu 4 tane iş ile sınırlı değildir. Daha fazla seçenek bulunabiliyor ancak genel olarak para kazandıran işler bunlardır. Sizlerde iş hayatınız dışında ek işler yaparak maddi durumunuzu yükseltebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]