Hac ve Umre Kredisi 2017-2018

0
Hac ve Umre Kredisi 2017-2018

Dini bir vecibe olan hac ve umre için özellikle faizsiz katılım bankaları maddi bakımdan destek sağlamaktadır. Bu ibadetlere yönelik finansman kaynağı olan bankalar belli belgelerin ibraz edilmesini istemektedir. Müftülükten hac – umre kayıt belgesi, gelir ve gider ispatlayıcı evraklar, nüfus cüzdanı (sürücü belgesi) ve pasaport, hac – umre organizasyon firması faturası söz konusu belgeler arasındadır. Bankalar hac ve umre kredisi 2017-2018 ve diğer yıllar için dilerse başka belgeler ya da kefil isteyebilme hakkını saklı tutmaktadır. Kutsal toprakları ziyaretin de bir bedeli olduğundan, bu şekilde bir finansman ihtiyacına yönelik Diyanet İşleri Başkanlığı ile anlaşmalı organizasyon firmaları ile cazip ödeme fırsatları bulunmaktadır.

Hac ve Umre Kredisi 2017-2018 Dönemi

Hac ve Umre Kredisi 2017-2018

Katılım bankalarından bazıları 36 aydan başlayan taksitlerle kredi tahsis etmektedir. İlk kez hacca gideceklere daha cazip ödeme seçenekleri bulunabiliyor. Bu bakımdan hac ve umre kredisi 2017-2018 döneminde daha önce hacca ve umreye gidenler de elbette unutulmuyor. Onlara yönelik fırsatlar da mevcuttur. Hacı adaylarından faiz almayan katılım bankalarından bazıları 24 aya kadar 0,89 kar payı, 37 ile 60 ay arası vadede 0,99 oranında kar payı talep etmektedir. Bankalardan kimi bu konuda internet şubesi ve cep uygulamalarından kredi işlemlerini başlatsa da bazı bankalar şubeye gelmeyi şart koşmaktadır. Bankalardan bazıları da anlaşmalı firmalarla seyahat edilmesini gerekli kılıyor.

Hac ve Umre Kredisi 2017-2018 Önerileri

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın anlaşmalı olduğu firmaların dışındaki organizasyonlara bazı bankalar kampanyalı kredi tahsis etmemektedir. Bahse konu faizsiz hac ve umre kredisi 2017-2018için kimi kamu bankaları tarafından da verilmektedir. İhtiyaç kredisinin bir çeşidi olarak sadece katılım bankalarının değil, bazı kamu bankalarının da böyle bir hizmeti bulunmaktadır. Uçak biletleri ve konaklama masraflarının ödenmesi söz konusudur. Bu durumda kredi tahsis ücreti genel itibari ile alınmıyor. Aylık eşit taksitli ödeme seçenekleri de sunulan hac-umre kredilerinde kredi notunun da düşük olmaması gerekir. Kredinin sadece hac ve umre masrafları için kullanılması gerekir. Faiz oranı kredi notuna bağlı olarak değişebilir.

 

Önceki Yazımız : Kullanılmayan Banka Hesapları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]