Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün Mü?

1
kefilsiz-kredi

Günümüzde birçok vatandaş resmi olarak gelirini bankalara gösterememekte ve kredi alamamaktadır. Birçok vatandaşın geliri olsa da bunu kanıtlayamadığı için bankalar kredi vermemektedir. Peki gelir belgesiz ve kefilsiz kredi alınabilir mi?

Günümüzde birkaç banka gelir belgesi olmadan ve kefile ihtiyaç duymadan kredi verebilmektedir. Fakat bu kredi türü birçok insan tarafından yanlış olarak anlaşılmaktadır. Gelir belgesiz krediler herhangi bir sigortası, geliri olmayan veya mal varlığı olmayan kişilere verilememektedir. Bir bakıma bu kredilerde çeşitli şartlar altında verilen kısıtlı kredilerden bir tanesi olarak görülebilir. Bu tür kredilerin tek farkı fazladan evrak masrafı ve uğraşı gerektirmemesidir. Bu kredi türü bir nevi müşterilerin kredi almalarını ve başvuru sürecinin kolaylaştırılması olarak görülebilir.

Evraklarla Uğraşmadan Kolayca Kredi Alın

gelir-belgesiz-kredi

Gelir belgesiz kredi çekmek isteyen vatandaşların bu şartları taşıyan bankalara giderek çekmek istedikleri kredi tutarını ve T.C. kimlik numarasını vermesi kafidir. Kefilsiz kredi çekebilmek için ise kişinin kredi notunun oldukça iyi olması ve belirli bir düzeyde miktarı çekmesi gerekmektedir. Bu şartlara uyulması halinde kolayca dakikalar içinde kredi alabilmesi mümkündür.

Bankaların evrak gerektirmeden kredi vermesi son yıllarda gelişen teknolojinin bir sonucu olarak düşünülebilir. Artık bankalar tek bir SMS ile müşterilerine kredi olanağı sunabilmektedir. Artık günümüzde bankaların ihtiyacı olduğu tek bilgi vatandaşların T.C. kimlik numaralarıdır. T.C. kimlik numarası ile her vatandaşın bilgisine ulaşmak artık çok kolay bir hale gelmiştir. Bu bilgiler arasında kişinin daha hesap geçmişi, kredi notları, mal varlığı, gelir durumu ve sigorta durumu gibi birçok bilgi yer almaktadır. Bu bilgiler ışığında müşterinin profili bankadaki özel sistemlerde çıkarak kişiye kredi verilip verilmeyeceği belirlenmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün

kefilsiz-gelir-belgesiz-kredi

Gelir belgesini bankaya götürmeden sadece tek bir bilgi ile kredi alabilmeniz mümkün mü diye soracak olursak, bu soruya evet diyebiliriz. Bazı bankalar sadece bir SMS ile kredi verebilmektedirler. Sizlerde bu ayrıcalıktan yararlanmak istiyor iseniz bankların kampanyalarına göz atabilirsiniz. SMS üzerinden T.C. kimlik numaranızı yazıp atarak kredi başvurusu ile alakalı bilgilendirme SMS’i alabilirsiniz. Kredi almanız durumunda banka sizlere SMS üzerinden bildirimde bulunacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]