Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

0
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir gelire sahip olmamalarından dolayı ülkemiz içerisindeki en büyük emekçilerden birisi olarak gösterilen Ev Hanımları, sadece kocalarından aldıkları harçlıklar ile hayatlarını sürdürmeye çalışmaktadır. Oysa bu evde dahi dursalar ev hanımlarınında kendilerine göre ihtiyaçlarının bulunduğunu, kendilerine ait işler kurmak istediklerini söyleyebiliriz. Bazı kişilerde kendi üzerleriden kredi çekememeleri durumunda mevcut nakit para ihtiyacını eşleri üzerinden çözüme erdirmeyi düşünmektedirler. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar var mı diye soracak olanlara olumlu yanıt vererek var olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar, kredi başvuruları sırasında kişilerinde gelir belgesi, sigorta girişlerini ve kredi notu gibi etmenlerine dikkat ederek kredi vermektedir. Ev hanımlarının herhangi bir gelire sahip olmadıklarından dolayı bankalar tarafından kredi çekim talebi sırasında istenilen diğer şartlardan yararlanarak kredi alabileceklerini belirtmek istiyoruz.

Ev hanımları kredi çekimi sırasında gelir belgesi gösterememesi durumunda alternatif yollardan destek alarak kredi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu yöntemlerden ilki ev hanımlarının bir gelire sahip olan kefil göstermeleridir. İkinci yol ise eğer ev hanımlarının üzerine ev, arsa, otomobil gibi maddi değere sahip unsurlar var ise bunları ipotek olarak gösterip kredi olanaklarından yararlandıklarını söyleyebiliriz. Mal varlığı göstererek kredi çekim talebinde bulunmak kredi alımlarının olumlu sonuçlanmasına büyük oranda katkı sağlamaktadır. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkındaki bölüme geçecek olursak;

Ülkemizde Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar içerisinde ilk sıranın QNB Finansbank’a ait olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, ING Bank, Denizbank, HSBC, İş Bankası, Garanti Bankası, Şekerbank, Halkbank olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar, kredi işlemlerini tamamen şubeler üzerinden yürüttükleri için ev hanımlarının kredi taleplerini ilgili bankaların şubelerine başvurarak alabileceklerini söyleyebiliriz. Her ev hanımının istediği banka üzerinden kredi çekebileceğini söylemek doğru olmaz. Bankalar, sadece mal varlığı ya da kefil durumlarına bakmadığını, birçok etkenin kredi başvurusu sırasında etken olarak kullandıklarını söyleyebiliriz. Bu duruma eşlerinin kredi notlarının da dahil olduğunu, eğer geçmişte bankalar ile aralarının iyi olmaması durumunda yaşadığı sorunların ev hanımlarının kredi başvurularında da çıkacağını belirtmek istiyoruz.

 

Önceki Yazımız : Hac ve Umre Kredisi 2017-2018

[Toplam:0    Ortalama:0/5]