Esnaf Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

0
esnaf kredisi nasıl alınır

Nakit konusunda birçok insan ihtiyaçlar doğrultusunda sıkıntıya düşebilmektedir. Bu gibi durumlarda bankalar insanların nakit ihtiyaçlarını vermiş olduğu kredilerle karşılamaktadır. Kimi zaman tatil yapmak isteyenlerin yeterli nakdinin bulunmaması durumunda ya da gayrimenkul almak isteyen kişilerin o kadar yüksek meblağları biriktirememesi, kimi zaman da eğitim masrafları gibi yüklü ödemelerin karşılanamaması konusunda kredi imkanı sunan bankalar, müşterilerinin geri ödeme esnasında zorlanma yaşamamaları konusunda da çeşitli çözüm yöntemleri sunmaktadır.

Sadece çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda değil, daha birçok konuda kredi imkanı insanlara sunulmaktadır. İş yerini geliştirmek isteyen esnaflar için de çeşitli kredi imkanları bulunmaktadır. Esnafların ihtiyaç duymuş olduğu nakit ihtiyacı doğrultusunda başvurabilecekleri KOBİ kredisi sayesinde birçok avantaj esnafları beklemektedir. KOBİ kredisi, yani bir diğer bilinen ismi ile Esnaf Kredisi, esnafların kolay ödeme koşulu ile bankalara başvurarak almış oldukları kredi türüdür. İşlerini geliştirmek isteyen esnaflar bu krediyi çekerek kolay ve rahat bir şekilde ödeme şansına sahip olmaktadır. Bu sayede işlerini gönül rahatlığı ile büyütebilmektedirler.

KOBİ kredisinden faydalanabilmek için ilk olarak KOBİ kategorisine girebilmek gerekmektedir. KOBİ kategorisine giren ve iş yerini büyütmek için nakit ihtiyacına sıkışan her esnaf, KOBİ kredisi için bankalara müracaat edebilmektedir. Eğer bir kişi KOBİ statüsünde yer almıyorsa ve iş yeri açmak istiyorsa KOBİ kredisi için başvuramamaktadır.

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde hemen hemen her banka müşterileri için KOBİ kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak kredi olanakları, kredi miktarı, faiz oranları ve vade imkanları yasal koşullar doğrultusunda olmak zorunluluğu ile her bankanın kendi inisiyatifindedir. Bu nedenle KOBİ kredisi almadan önce çok iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Esnaf Kredisini almak için başvuruda bankaların genel olarak istediği belgeler aynıdır.

Ancak bu da bankadan bankaya göre değişim gösterebilmektedir. Genel olarak istenen belgeler ise T.C. Kimlik numarasının yer aldığı kimlik ya da ehliyet belgesinin aslıdır. Bunun yanı sıra işletmenin vergi levhası da istenen belgeler arasında yer almaktadır. Başvuruda bu belgelerin götürülmesinin ardından banka, işletme hakkında bir değerlendirme yapacak ve sonrasında da başvuruyu onaylayacak ya da reddedecektir. Sonuç olumlu olduğunda ise bankanın doğrultusunda işlemler devam edecektir.

Vakıfbank esnaf kredisi veren bankalardandır ve Vakıfbank esnaf kredisi nasıl alınır yazımızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]