En Uygun Taşıt Kredisi

0
En Uygun Taşıt Kredisi

En Uygun Taşıt Kredisi Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bireyler artık otomobil sahipliğine bir tür zorunluluk gözüyle bakıyorlar. Otomobiller bireylerin günlük ihtiyaçlarına yönelik olabildiği gibi, ticari amaçlarla da kullanılıyor.

Ülkemizde kişi başına düşen gelir yükseldikçe de otomobil satışları artıyor. Bu durum bankaların sağladıkları taşıt kredilerinde büyük bir rekabete yol açarak, tüketicilerin kendilerine uygun koşullarda taşıt kredisi bulabilmelerini sağlıyor. Şimdi gelin tüketiciye en uygun taşıt kredisini hangi bankalar veriyor, birlikte inceleyelim.

En Düşük Taşıt Kredisi Faizi Hangi Bankada?

En uygun taşıt kredisi faiz oranı hangi bankalarda diye incelediğimizde özellikle 5 bankanın bu konuda öne geçtiğini gördük. Ziraat Katılım, sağladığı %1,25’lik faiz oranıyla müşterilerine taşıt kredilerinde önemli bir avantaj sağlıyor. Vakıfbank’ın taşıt kredilerindeki %1,26’lık faiz oranı piyasa ortalamasının bir hayli altında seyrediyor.

ICBC Turkey %1,29’luk faiz oranıyla Vakıfbank’ın ardından öne çıkıyor. Türkiye Finans’ta bu oran yine tüketiciyi gözeten türden, banka %1,28’den kredi sağlayabiliyor. Halkbank ise müşterilerine bu krediyi 1,30’dan kullandırabiliyor.

Taşıt Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken temel unsur, taşıt sıfır ise otomobil şirketinden kredi talebinde bulunmak olmalıdır. Zira şirketin finans desteği bankalara oranla daha avantajlıdır. Taşıt kredisi bankadan alınacaksa öncelikle detaylı ve karşılaştırmalı bir banka araştırması yapılmalıdır.

Bankanın faiz avantajı her zaman bir avantaj değildir. Öncelikle toplamda ne kadar geri ödeme yapacağınızı en uygun kredi sağlayan 3 – 4 bankayla mutlaka karşılaştırın. Bir diğer kritik husus ise kredi talebinde bulunduğunuz bankadan ya da şirketten kasko yaptırmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Tüketicilerin kredi kullanırken en sık yanıldıkları nokta budur. Piyasa araştırması yapın, size en uygun kaskoyu hangi sigorta şirketi sağlıyorsa kaskonuzu oradan yaptırın.

Taşıt Kredisini Kimler Kullanabilir

18 yaşını doldurmuş herkes bu krediyi kullanabilir. Tabi bankaların istediği kredi kullandırım kriterlerini karşılamak ve gelir belgesi beyan etmek koşuluyla. Bankaların ya da finansman sağlayıcıların kredi taleplerini değerlendirirken, öncelikle tüketicilerin kredi notunu gözettiklerinin akılda tutulmasında fayda var.

 

Bankalardaki Kiralık Kasa Ücretleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]