En İyi Faizsiz Katılım Bankaları Hangileri? 2019

0
faizsiz katılım bankaları

Gelişen küresel ekonominin katkısı olarak ortaya sanal paralar, banka hesapları ve birikim araçları çıkmıştır. Bazı bankalar müşterilerinin hesaplarına yatırdıkları paraları kullanmalarının karşılığında kişilere faiz adı altında nakit imkanı sağlamaktadır. İslam dünyasında faizin helal olmayışından dolayı bazı bankalar bu konuda titizlik göstermişlerdir. Türkiye’de faizli veya en iyi faizsiz katılım bankaları arasında ise şunlar vardır.

Bankalar farklı bir metot uygulayarak; faiz dışında da çalışmalarını devamlı olarak göstermektedir. Bu tür bankalar İslami kurallar gereği bu tür metot uygulayacak düzeyde de yer alacak seviyede yer almak adına da harekete geçerek; bu tür bir metodu uygulamaya dayalı bir gayret içerisinde de yer alacaklardır. Faizsiz bir biçimde de hesap açtırarak paranızı koruma amacı güderek bir faaliyet içerisine ortak olabilir ve İslami kurallar çerçevesinde de harekete geçmeniz de mümkün olabilir.

Kuveyt Türk

Faizsiz katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk; kar ve zarar doğrultusunda yatırımları değerlendirecek şekilde bir işleyişe sahip olan katılım bankasını da sağlaması durumunda da etkin bir konumda yer alacaktır. Faizsiz olarak değerlendirilen bu ortak çerçevesinde ticaret yapıyor gibi görünerek İslami kurallara uygun bir biçimde kazanç elde edebilme yöntemine de sahip olabilirsiniz. Kuveyt Türk bu alanda etkili bir firma olarak kabul görmekte olup; ilk tercih edilecek bankalar arasında da varlık göstermektedir.

Albaraka Türk

En iyi faizsiz katılım bankaları arasında yer alan bir diğer banka ise Albaraka Türk olarak ifade edilmektedir. Müşterilerine faiz oranı olmadan bir kar ortaklığı sağlama konusunda çalışmalar yapacak olan söz konusu banka dahilinde etkili bir müşteri memnuniyeti de söz konusu olacaktır. Aynı zamanda güvenilir bir marka olarak da bankalar arasında yer alan Albaraka Türk; katılım bankacılığı konusunda da bu işleyişini devam ettirmekte olup; yeterli bir proje dahilinde de kullanıcılarına hitap etmekte ve yatırımlarını paylaşacakları bir alan olarak da görülmektedir.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Bankası’nın türevi niteliğinde olan Ziraat Katılım Bankası 2015 yılından itibaren müşterilerine hizmet etmeye devam etmektedir. Yeni kurulmuş olmasından kaynaklı olarak pek falza müşteriye sahip olmayan Ziraat Katılım Bankası; diğer bankalar gibi faizsiz bir seçeneği sağlama konusunda yeterli bir noktada da yer almaktadır. Ziraat Katılım Bankası içerisinde yer alan uygulamalar dahilinde belli oranda belli dönemlerde kar elde etmek mümkün hale gelecek olup; cazip özellikleri ile de adından söz ettirecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]