E-Ticarette Alan Adı Önemi

0
e-ticaret

E ticaret sitesi açarken bazı konulara dikkat ederseniz başarılı olma şansınız artar. Bu konulara kısaca değinecek olursak akılda kalıcı ve SEO uyumlu bir domain satın alınmalıdır. Çevremiz de bulunan e-ticaret sitelerine bakınca birçoğunun alan adı akılda kalıcı ve kısa isimlerdir. Aşağı da yazdığımız 3 maddeyi uygulayarak kaliteli bir alan adıyla artık e-ticaret sitesi açmaya hazırsınız!

Kısa ve Akılda Kalıcı Bir Alan Adı Belirleyin

Alan adını belirlerken kısa tutmak isterken projenizle alakası olmayan bir domain almamaya özen göstermelisiniz. Mümkün olduğunca kısa ve akılda kalan projenizi anlatan bir domain almalısınız. Zaten bu yolu günümüzde bulunan bütün e-ticaret siteleri uyguluyor. Ziyaretçi sitenizden ayrılıp sonra ki zamanlarda bir daha alışveriş yapmak istediğinde rahatlıkla o domaini bulabilip girebilmelidir.

Keyword Domain ile SEO’da Öne Çıkın!

domain

Bildiğiniz üzere Google botları sitenizi inceler ve sitenizin durumuna göre arama motorlarında size yer verir. Botlar sadece içerikle sıranızı belirlemiyor alan adınıza da bakıyorlar. Örnek verecek olursak bilgisayar satışı yapıyorsunuz ve eğer ki alan adınızın içerisinde bilgisayar gibi bir kelime geçerse bu keyword domain olur. Keyword domain demek içinde anahtar kelime geçen domain anlamına gelmektedir. Bu domainler de Google bakımından diğer domainlere kıyasla daha üst bir seviyededirler.

Domain İsmi Büyük Bir Önem Taşıyor!

e-ticaret-domain

Eğer ki e ticaret sitesi kuracaksanız, içeriğinden ziyade domain ismine dikkat etmeniz gerekmektedir. Birçok insan ilk öncelikle domainin güvenirliğine bakar. Şöyle örnek verecek olursak; eticaret2.com gibi bir siteden mi satın alınırsınız yoksa sahibinden.com, gittigidiyor.com gibi ismi güven verici sitelerden mi? Tabii ki ikinci bahsettiğim ismi geçen sahibinden ve gitti gidiyor sitelerinden alırsınız. Çünkü domain güvenirlik hissettiriyor, ama diğer türlü insan güvenemeyebiliyor. Bundan dolayı eğer ki uzantı alacaksanız uzantının .com .net gibi bilinen bir uzantı olmasını tercih edin. Hem böylelikle hatırlanması kolay olacaktır hem de sizi daha çok kurumsal olarak gösterecektir. Site kurumsal olma yolunda ilerlerken domain ismini değiştiremeyeceğinizden dolayı isim belirlerken azami dikkat göstermenizi tavsiye ediyoruz. İlk izlenimi bırakmak için domain ismi oldukça önemli!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]