E-Ticaret Sitesinde Yorumun Önemi!

0
E-ticaret

Ticaret artık internete taşındığından dolayı sokakta bulunan esnafta dükkanlarını yavaş yavaş e-ticaret sitesine taşımaya başladılar. Hal böyle olunca e-ticaret sitelerinde ki rekabet hayli yükseldi. Tabii ki bu rekabette kendini üst sıralara sabitlemeyi başaranlar ve müşterilerini sabitleyen insanlar sektörde büyük bir ilerleme kaydettiler. Tabii ki üst sıralara kendilerini sabitleyen insanlar da siteye yazı girip, arama motoru optimizasyonu yapıp siteyi köşeye bırakmadılar. Gelen bütün yorumlara cevap verdiler ve bu yorumlar müşterileri bilgilendirdi. Müşteriler de akıllarında kuşku olmadan ürünü aldılar. Tabii ki her yoruma da cevap verilecek diye bir şey yok bazı yorumlar sitenizi kötülemek için atılırlar.

Kötü Yorum Sitenin Gidişini Durdurur!

e-ticaret

E-Ticarette birçok müşteri ürünün kaç adet satıldığının yanı sıra, ürün hakkında gelen yorumlara bakıyor. Eğer ki bir ürün hakkında olumsuz yorumunuz varsa birçok müşteri o ürünü almaktan vazgeçebilir. Çünkü insanların içine kuşku düşecektir, bundan dolayı da ürünü çok almak isteseler bile başka siteden satın alacaklar. Çünkü artık siz değerli e-ticaret site sahipleri onlar için güvenilmez durumuna indiniz. Bu kadar basit mi? Diyeceksiniz. Ne yazık ki e-ticarette tek olmadığınız sürece durum böyle, teknoloji gelişti hayliyle birçok e-ticaret sitesi piyasaya çıktı. Müşteri güvendiği ve istediği bir sürü yerden alabilir. Bundan dolayı elinize gelen müşteriyi kaçırmamak için kötü yorumlar almamaya uğraşın.

E-ticaret Sitenizdeki Olumsuz Yorumlarla Nasıl Baş Edebilirsiniz?

Bazı insanlar site sahipleriyle dalga geçmek amacıyla iyi niyetli gibi yaklaşıp yavaş yavaş niyetini belli etmeye başlıyorlar. Sitenizi işi gücü olmayan veya rakip siteden insanlar sizi meşgul etmek için saçma yorumlar ve sitenizde tartışma yaratacak yorumlar atabilirler. Tabii ki ilk başlarda siz direk sert olarak müdahale de bulunursanız, belki de ciddi bir müşteridir. Bunu ayırt etmek için kullanıcıyı uyarın. Eğer ki davranışlarına devam ediyorsa site paneliniz üzerinden IP adresine ban atarak kişinin siteye ulaşmasına engel olabilirsiniz. Eğer ki illegal yollar üzerinden sitenize tekrar giriş yapıyorsa bu sefer de yorumlarını silerek, sitenizi kötü görünümden kurtarabilirsiniz.

Önceki Yazımız : Borsada Nasıl Para Kaybedilir?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]