E-Ticaret Sitesi Kuracaklara Altın Tavsiyeler ve Mobil Uyumlu Site Avantajı

0
ticaret

E-Ticarete Atılmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler ve Mobil Uyumlu Site Avantajı

Eğer ki esnafsanız ve dükkanınızı online platforma taşımak istiyorsanız bazı şeylere özen göstermeniz gerekiyor. Bunları sırasıyla sayacak olursak;

  • Alan adınızın kesinlikle güven verici ve kısa alan adı olmasını tavsiye ediyoruz.
  • Sitenizin hosting ihtiyacını kaliteli sitelerden alın, siteniz popüler olmaya başladığında yarı yolda kalmayın.
  • Bedava dağıtılan temalardan ziyade ücretli ve kaliteli olan temaları seçin. Çünkü bazı bedava temalar insanların sitelerinden bilgi çalabiliyorlar. Siteniz de e-ticaret sitesi olacağından dolayı başınız belaya girebilir.
  • Sitenize https yeşil barı satın alın. Yeşil barın sitenizde olması sitenizi güvenilir gösterecektir. Birçok insan sitede yeşil bar varsa o siteden alışveriş yapmaktan çekinmiyor. Fakat bir sitede yeşil bar yoksa çekinebiliyorlar.
  • Sitenize mobil uyumlu tema ayarlayın. Mobil uyumlu olması hem müşterilerinizi memnun etmek için hem de Google’nin gözünde ayrı bir değer size kazandırır.

Arama Motorunda Üst Sıralara Çıkmanın Önemi

Birçok kişisel ve kurumsal ticaret yapanlar ve blog yazılarını birden fazla biriyle paylaşmak isteyen insanlar için üst sıralara çıkmak onlar için büyük bir önem arz etmektedir. Durum böyle olunca bu kişiler sitelerine arama motoru optimizasyonu yaptırmaktadır. Eskiden normal arama motoru optimizasyonu işlemi yapmak kolaydı. Fakat Google arama motorunda artık kaliteleri siteler göstermek istediğinden dolayı algoritmayı her geçen gün daha da zorlaştırmaya kararlı olduğunu gösteriyor. Şu an ise mobil uyumlu olmayan sitenin üst sıralara çıkma olasılığı baya zor gibi görünüyor.

mobil

Google Mobil Kullanıcılara Önem Veriyor.

Dünya’da en çok girilen ve en çok kullanılmakta olan arama motoru Google Nisan 2015 yılında yeni bir algoritma sistemine gitmiştir. Bu kararlar da en önemlilerden birisiyse mobil uyumlu olan bir site mobil uyumlu olmayan bir siteye göre daha avantajlı olduğu belli oldu. Yani mobil uyumlu ile mobil uyumlu olmayan iki siteniz var olduğunu varsayarsak mobil uyumlu olan siteniz ufak uğraşlarla üst sıralara yerleşebilirken diğer siteniz büyük uğraşlarla zar zor üst sıralara çıkmaya çalışır.

 

 

İlginizi Çekebilecek Konular :

 E-Ticaret Sitelerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

E-Ticarette Alan Adı Önemi

Hızlı Para Kazanma Yolları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]