E-Ticaret Sitelerinde 4 Etkili Sosyal Medya Yolu

0
sosyal medya

E-Ticaret’te Sosyal Medya

Son günlerde birçok dükkân sahibi dükkanlarını online platforma taşıdığından dolayı e-ticaret sektörü son yıllarda büyük bir önem taşır hale geldi. İlerleyen yıllarda dükkanlardan çok online sitelerden satışların artık yapıldığını görebileceğimizi düşünürsek yanılmış olmayız. E-ticaret sitelerinde de gerçek hayatta olduğu gibi yüksek rekabet mevcut. Müşterileri kendilerine bağlamak isteyen firma sahipleri sosyal medya üzerinden müşterileri kendine çekmeye uğraşıyor. Şimdi sizlere E-Ticaret sitenizi kurduktan sonra neler yaparsanız siteniz için etkili olur bunlardan bahsedeceğiz.

Satıcısınız Diye Ürüne Övgüler Yağdırmayın!

Sosyal medya platformlarında ürünlerinizi veya kampanyalarınız paylaşırken takipçileri sıkmamaya özen göstermelisiniz aksi taktirde e-ticaret serüveniniz başlamadan bitebilir. Sık sık ürün paylaşıp ve bu ürünler hakkında sürekli övgüler yağdırırsanız insanlar hayliyle hem inanmayacağından hem de sıkılacağından dolayı sosyal medya sayfalarınızdan çıkacak. Böylelikle sosyal medya üzerinden kazanabileceğiniz müşterileri de kaybedebilirsiniz.

Durum Değerlendirmesi Şart!

sosyal-medya

Bazı ürünler diğer ürünlere kıyasla daha fazla ilgi çekmektedir. Her hafta sonrasında alınan etkileşime bakıp buna göre ürünlere ağırlık verdiğiniz taktirde, ürünleriniz de hayli satış olacaktır. Diğer şekilde analiz etmeden ilgi çekmeyen ürünleri paylaştığınız taktirde satışlarınız düşecektir.

Müşteri Siz Olun!

Eğer ki durumu sürekli satıcı profilinden incelerseniz bu size zarar olarak geri dönüş sağlayacaktır. Çünkü müşterilerin ne düşündüğünü bilmeden kampanyalar yapıp müşterileri bekleyeceksiniz. Bir de müşteri gözünden baktığınız zaman müşterinizin, nelerden hoşlanabileceği veya müşterilerinizi sitenize bağlamak için kendinizin hoşuna giden kampanyalar yaptığınız taktirde müşteri bağlama olasılığınız hayli yükselecektir.

İlgi Çekici Fotoğraflar İle Yükselin!

Son zamanlarda reklam vermeden, sadece ilgi çekici fotoğrafa sahip olarak ürün satışını yükseltebilen kişi veya firmalar mevcut durumdadır. Sizler de sadece profesyonel olarak ürünlerinizin resmini çekip veya çektirip sitenize ve sosyal medya platformlarında paylaşırsanız ürün satış sayınız yükselecektir. Özellikle İnstagram’da ilgi çekici fotoğrafla satışlarınızı tavan yaptırabilmeniz mümkündür. Buna örnek verecek olursak siz kaliteli bir fotoğrafa sahip ürünü mü alırsınız? Yoksa resmi belli olmayan kalitesiz bir resimli siteden mi? Tabii ki, kaliteli fotoğrafa sahip siteden alırsınız.

 

 

Bir Önceki Yazımız : Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Okumak İçin Tıklayın

[Toplam:0    Ortalama:0/5]