Dünyanın En Değerli Şirketleri

1
dünyanın en değerli şirketleri

Dünya genelinde farklı şirketlerin çeşitli kurulma amaçları vardır. Bazı şirketler var olan bir sorunun çözüm kaynağı olarak çalışma alanını giriş yaparken, bazıları ise var olan bazı ihtiyaçların geliştirilebilmesi için çalışma alanına giriş sağlamıştır. Bu şirketlerin değerleri çalışma alanlarının önemine göre belirlenerek belirli bir bütçe ile kıyaslanmaktadır. Bu nedenle dünyanın en değerli şirketleri olmaya hak kazanmış şirketler şunlardır.

Dünya içerisinde global bir biçimde varlık göstererek her ülke içerisinde faaliyet göstererek; ürün ya da hizmet pazarlama konusunda da gündeme gelecektir. Bu tür şirketler arasında en fazla kazanarak; değerini katlamaya başlayacak olan firmalar; genel olarak teknolojik cihaz ya da hizmet pazarlama aşamasında yeterli olarak değerlendirilecek olup; bu alanda yeterli bir büyüme kat sayısına da sahip olacaktır.

Microsoft

Microsoft, dünyanın en değerli şirketleri listesinde her zaman en üstlerde başarılı olmayı başarmıştır. Bilişim devi olarak bilinen Microsoft; en değerli beşinci şirket olarak ifade ediliyor. 76.3 milyar dolar değerinde olan bu şirket; Windows işletim sistemi destekli olarak aktif olan bu şirket kapsamında her kişisel bilgisayar içerisinde yer alan uygulamaları tasarlamaktadır.

AT&T

ABD içerisinde yer alan bir telekomünikasyon şirketi olarak bilinen AT&T adlı firma aynı zamanda American Telephone and Telegraph Company olarak da adından söz ettirmektedir. Şirketin toplam marka değeri 87 milyar dolar olarak belirlenmekte olup; global anlamda dördüncü sırada yer alan bir teknoloji kuruluşu olarak da değerlendirilmektedir.

Amazon.com

En çok kullanılan e-ticaret sitesi olan Amazon da bu listeye üçüncü sırada yer alıyor. Şirketin marka değeri 106 milyar dolar olarak belirlenmekte olup; online alışveriş sitesi dahilinde bu denli bir yükseliş içerisinde yer alan bir firma görüntüsü çizebiliyor. Alanında en iyi şirket olarak da bilinen Amazon; bu alanda yükselişe geçmeye de devam ediyor.

Apple

Bilgisayar ve mobil cihazın yanı sıra yazılım alanında da başarılı bir firma olarak değerlendirilen Apple; teknoloji meraklılarının devamlı olarak yöneldiği bir firma olarak tanımlanmaktadır. 107 milyar dolar değeri olan bir firma görüntüsü çizen bu firma global şirketler listesinde en başarılı ikinci firma olarak da değerlendirilen bir marka olarak gösterilmektedir.

Google

İnternet platformunda bir dev olarak bilinen Google; başarılı bir firma olarak görülmekte olup; internetin tekelleşmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. 109.5 milyar dolar gibi bir değere sahip olması ile de ilgi çekecek olan Google; gelecek yıllara dair de umut vaad eden şirketler arasında yer almakla beraber; başarılı gidişatını da sürdüreceğe benziyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]