Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?

1
Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?
Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?

Bankacılık sektörü, son yıllarda en altın çağlarından birisini yaşamaktadır. Birçok kişi tarafından sıklıkla dile getirilen dijital kredi, hangi amaçla ve nasıl kullanıldığın en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Tüm işlemlerini dijital ortamlara taşıyan bankalar, artık müşterilerine bir telefon kadar yakındır. Önceden en küçük işlem için dahi banka şubelerine gitmek durumunda kalan müşteriler, artık kredi başvurusu olmak üzere tüm işlemlerini dijital kanallar üzerinden rahatlıkla halledebiliyor. Dijital bankacılık, bankalar tarafından geliştirilen mobil ve internet bankacılık işlemlerinin kullanıma açılması anlamına gelmektedir.

Dijital Kredi Nedir?

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?

Günümüzdeki tüm insanlar için zaman artık oldukça önemli bir kavram haline gelmiş durumda. Kredi başvurusu için önceden şubelerde saatlerce sıra bekleyen müşteriler, kredi almak istemeleri durumunda en az 3 sefer bankayı ziyaret etmek durumundaydı. Bu durumun artık sona erdiğini, dijital kredi sayesinde telefon bankacılığı, internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla başvuruda bulunabilir, başvurunuz onaylanması durumunda paranızı şubeye gitmeden hesabınıza aktarabilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden hesabınızda bulunan parayı kontrol edebilir, havale ve EFT yapabilir, faturalarınızı ve kredi kartı borcunuzu yatırabilirsiniz.

Dijital Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar arasında başlayan rekabet en fazla tüketicilerin işine yaramış durumda. Müşteri sayısını artırmak üzere teknolojik gelişmelerden yararlanmak isteyen birçok banka, dijital kredi ile beraber dijital bankacılık sektörlerini aktif hale getirmiştir. Bu bölümde ise dijital kredi veren bankalar hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB): Kurulduğu ilk günden bu yana müşterilerine sunmuş olduğu cazip teklifler, TEB Bankasının büyümesine büyük oranda katkı sağlamıştır. CEPTETEB adında mobil uygulaması ile dijital bankacılık sektörüne giriş yapan TEB, ihtiyaç kredisi başvurularını dijital kanallar üzerinden almaktadır.

QNB Finansbank Enpara: Türkiyenin ilk dijital bankası olma unvanına sahip olan Enpara, faaliyetlerinin tamamını dijital kanallar üzerinden vermektedir. Bir şubeye sahip olmadığından dolayı masrafları da bulunmayan banka, bünyesindeki hizmetlerden de hiçbir şekilde ücret almamaktadır. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler, dijital kredi adı altında bu bankadan hizmet alabilmektedir.

Garanti Bankası: iGaranti adındaki mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu alan Garanti Bankası, hizmetleri üzerinden herhangi bir şekilde dosya masraf ücreti almamaktadır.

Bununla beraber Yapı Kredi Bankası’nın NUVO, Denizbank’ın ise Dijital Deniz hizmetleri üzerinden dijital krediler verilmekte.

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranları 2019

[Toplam:0    Ortalama:0/5]